Tähe lõpetas meistrivõistlused teise kohaga

SK Tähe esindusmeeskond pidi Eesti meistrivõistluste kahes viimases otsustavas mängus tunnistama SK Augur/A&A paremust ning leppima meistrivõistluste hõbemedaliga.

Enne laupäevast mängu oli finaalseis 2:1 SK Tähe meeskonna kasuks. Laupäeval võõrsil peetud kohtumises ei suutnud Jõgeva meeskond kuidagi oma mängu leida. Mängu esimene kolmandik möödus skoorivaeselt, ainsana jõudsid värava realiseerida Auguri mehed. Teisel kolmandikul ei andnud Auguri surve järele. Mängu viimasele vaheajale mindi Tallinna meeskonna 5:2 eduseisuga. Ka mängu viimane kolmandik möödus Auguri dikteerimisel, tallinlased lõid kaks väravat  Tähe ühe vastu. Mäng lõppes tiitlikaitsjatele 2:7 kaotusseisuga ning finaalseeria seis jäi 2:2.

“See mäng oli meie hooaja kehvim,” tõdes klubi treener Saksing, kelle hinnangul ei pidanud taktika paika. Viimaks kasutati mängus ära ka kõik mängijad, kes finaalseerial varemgi osalenud.

Viies ja otsustav kohtumine peeti pühapäeval Jõgeval. Mäng algas hoogsalt, kuid esimese kahekümne minutiga suutsid Auguri mängijad SK Tähe väravavõrku kaks korda sahistada, kodumeeskond vaid korra. Teisel kolmandikul näitas SK Tähe end heast küljest, suutes seisu viigistada. Viimast kolmandikku alustati seisult 4:4. Otsustava kahekümne minuti jooksul suutsid Auguri mehed oma tahte palliplatsil maksma panna, võtsid kodumeeskonnalt meistriks saamise lootused ning lõpetasid kohtumise seisuga 7:5. Sellega võitis SK Augur Eesti saalihoki meistritiitli, jättes Tähe teiseks.

Mängus tunti puudust ka Kaido Ingverist, kes ei saanud vigastuse tõttu kaasa teha. Siiski oli Jõgeva meeskonna jaoks ka üks helgem hetk, nimelt jõudis finaalseeria viimases kohtumises 200 resultatiivsuspunktini SK Tähe kaitsja Lauri Hõim.

Eesti meistrivõistlustega lõppes Tähe jaoks ka tänavune mängude hooaeg. “Hooaeg oli meie jaoks väga pikk. Kokku 11 kuud ja 67 mängu. Tegu ei ole enam harrastajatega, vaid juba peaksime olema professionaalid. Kahjuks peame meie tegema seda kõike töö ja õppimise kõrvalt. Alati on ju soov võita, aga paraku alati peab keegi kaotama,” lisas klubi treener Marko Saksing ning avaldas suure tänu Tähe fännidele ja toetajatele, kes on neid läbi hooaja tribüünidel ergutanud.