Tähe lõpetas Läti liiga põhiturniiri kolmandana

Möödunud nädalal pidas JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kaks viimast Läti liiga põhiturniiri kohtumist ning lõpetas põhiturniiri kolmanda kohaga, mis tähendab, et Tähe ei pea play-off-is esimeses ringis osalema.

Koduhallis võeti vastu FK Bauska meeskond. Tähe läks võistlust kohe alguses 3:0 juhtima, kuid siiski oli õnn nende jaoks üürike, sest lätlased viigistasid seisu teise kolmandiku lõpuks. Viimasel kolmandikul survestasid üksteist mõlemad meeskonnad, kuid siiski oli Tähel rohkem õnne ning kohtumine võideti 6:5. Resultatiivsed olid Lauri Hõim, Mario Paulus, Valery Maslov, Alari Pagi, Margus Guss, Vladimir Nurmi ja Sven Uue. Jõgeva meestest oli kohtumise parim väravavaht Rainer Kalde.

Nädala lõpus kohtuti võõrsil Läti liigatabelis teisel kohal asuva Lekringsi meeskonnaga. Kohtumise algul jäädi 1:0 kaotusseisu, mängu teine kolmandik jäi viiki ning kohtumise viimast kahtkümmet minutit alustati kodumeeskonna 3:2 eduseisult. Viimasel kolmandikul suutis Lekrings siiski end maksma panna ning võitis kohtumise 7:4. Tähe meestest olid resultatiivsed Valery Maslov, Marko Saksing, Margus Guss, Vladimir Nurmi ja Tanel Soidla.

Vaatamata kaotusele Lekringsi vastu, lõpetas JSK Selver/Tähe esindusmeeskond Läti liiga põhiturniiri kolmanda kohaga. Esimesed neli meeskonda saavad puhata ning pääsevad play-off-is esimestest mängudest. Tähe peab esimesed veerandfinaalkohtumised märtsi esimesel nädalavahetusel kodusaalis. Vastaseks tuleb Jõgeva meeskonnale Lielvarde ja Latgranule/Ligatne omavahelise kohtumise võitja. Läti liiga põhiturniiri võitis RTU 63 punktiga, teine oli Lekrings 60 punktiga, kolmas Tähe 49 punktiga ning neljas Kekava 44 punktiga.