Tähe lõpetas ka tänavu hooaja viienda kohaga

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas laupäeval koduväljakul peetud saalihoki meistriliiga põhiturniiri viimases mängus TTÜ SK-le 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) ning jäi teist aastat järjest eemale medalimängudest, lõpetades hooaja viienda kohaga.

Avakolmandiku võitsid tallinlased Oliver Nummi väravast 1:0. Teise perioodi algul eemaldati avavärava autor lükkamise eest kaheks minutiks väljakult, kuid väljakuperemehed ei suutnud kogu mängu ainsat arvulist ülekaalu väravaks vormistada. Hoopis TTÜ läks 29. minutil Kristjan Puu tabamuse järel juba 2:0 juhtima.

Minut hiljem avas Mathias Einamann Andreas Õuna söödust küll ka võõrustajate väravaarve, kuid teise kolmandiku lõpuks olid külalised taas kahe väravaga ees, sest 38. minutil viskas Anton Savolainen TTÜ kolmanda värava.

Täismaja tormilisel kaasaelamisel jõudis Tähe otsustava perioodi keskel 3:3 viigini. 50. minutil viskas mängu parimaks valitud Mathias Einamann Lauri-Robert Induse söödust Tähe teise värava ning vaid 31 sekundit hiljem oli pall Induse ja Einamanni koostöö tulemusel taas TTÜ väravavõrgus.

Tähe edasised pingutused siiski vilja ei kandnud, poolteist minutit enne kohtumise lõppu viis hoopis Anton Savolainen külalised taas ette ning 24 sekundit hiljem sündis sama mehe viskest ka TTÜ viies värav.

Põhiturniiri lõplik paremusjärjestus: 1. Sparta Team Automaailm 35 p, 2. SK LINK/Saku 34 p, 3. Eesti Maaülikooli SK 23 p, 4. TTÜ SK 15 p, 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 12 p.

Põhiturniiri resultatiivseim mängija oli 45 punktiga (21 väravat ja 24 söötu) Pavel Semjonov (EMÜ), talle järgnesid Kristjan Puu ja Kristo Lehiste (mõlemad Saku), kes kogusid vastavalt 42 ja 33 punkti. Tähe mängijatest olid võrdselt 23 punktiga edukamad Andreas Õun (16+7) ja Mathias Einamann (13+10). Kõik põhiturniiri kohtumised vahetuseta mänginud väravavaht Rainer Kalde tõrjus 82,1 protsenti pealevisetest (meistriliiga teine tulemus Sparta puurivahi Remo Merimaa järel), lisaks sai ta kirja ka kuus väravasöötu.

Kolme võiduni mängitavates poolfinaalides kohtuvad Sparta ja TTÜ ning Saku ja EMÜ.