Tähe Läti meistriliiga edetabelis kolmas

Möödunud nädalavahetusel spordikeskuses Virtus peetud Läti meistrivõistluste mängudel alistas Jõgeva Tähe esindusmeeskond võistkonna RTU/INSPECTA 7:5 ja Kekava 7:4. Läti meistrivõistluste üldarvestuses on Tähe saalihokimängijad praegu kolmandal kohal.

Mängu Läti ühe tugevama saalihokimeeskonnaga RTU/INSPECTA  asus Tähe esimesel kümmekonnal minutil juhtima 3:0. Seejärel õnnestus vastasel seis viigistada ja ühe punktiga juhtima minna.

Mitmed pealtvaatajad tõusid püsti ja ergutasid lemmikmeeskonda kaotusseisust üle saama. Tähe esindusmeeskonna liikme Pavel Semenovi visatud värav viiski mängu taas viigiseisu 4:4 ja Marko Saksingu löök juhtima 5:4.

Pinget jätkus kuni mängu lõpuni. Korra lendas pall isegi pealtvaatajate tribüünile. Palli püüdis kinni SK Tähe juhatuse liige Aita Saksing ja viskas selle platsile tagasi. Lõpptulemusena võitis Tähe esindusmeeskond RTU/INSPECTAT 7:5.

Pavel Semenov viskas närvesöövas kohtumises neli ning Nikolai Roop, Marko Saksing ja Raul Kivi (mängu parim) ühe värava 

“Seekordne mäng oli eriliselt põnev ja seda, kes võidab, ei osanud küll kuni mängu lõpuni prognoosida,“ ütles Tähe saalihokimängija Toomas Petersoni isa Peeter Peterson.

Varem on Tähe esindusmeeskond RTU/INSPECTAT kodusaalis võitnud, Lätis aga alla jäänud.

Tõeliselt  kõrge pinge all kulges ka pühapäevane kohtumine Tähe esindusmeeskonna ja Kekava vahel. Oskused ja  sportlik õnn aitasid seisuga 7:4 võita mängu Jõgeva saalihokimängijatel. Väravat tabasid esindusmeeskonna koosseisust Raul Kivi, Tõnis Vainomäe, Ilmar Niitov Margus Guss, Tammi Kivi, Pavel Semenov ja Valery Maslov. Mängu parimaks tunnistati Tähe kaitsja Tanel Soidla.

Paljude pealtvaatajate ning Tähe poolehoidjate hinnangul oli aga ebaõiglane Läti kohtunike otsus anda viieminutiline karistusaeg Nikita Bõstrovile ja punane kaart Hannes Pagile.

Sel nädalavahetusel mängib Tähe esindusmeeskond lõunanaabrite meistrivõistlustel Lätis.

Pärast Kekava meeskonna alistamist oli Jõgeva Tähe esindusmeeskond teatud aja Läti meistrivõistluste edetabelis koguni esikohal. Pärast lätlaste omavaheliste kohtumiste tulemusi on aga Tähe Läti liigas paremuselt kolmas. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus