Tähe kohtub poolfinaalis jälle Auguriga

Sarnaselt möödunud hooaja meistrivõistlustele, on ka sel hooajal JSK Selver/Tähe esindusmeeskonna poolfinaali vastaseks SK Augur/Wasteland, kuid seekord püüab Tähe raskustest hoolimata endale finaalikoha kätte võidelda.

Sel nädalavahetusel peetakse Eesti saalihoki meistriliiga meistrivõistluste esimesed poolfinaalkohtumised. Põhiturniiri võitnud TTÜ/Team Exel sai endale poolfinaalivastase valida. Tabeli liider valis  selleks neljandal kohal olnud SK Saku Fortuna. Seetõttu on teist aastat järjest Jõgeva Tähe poolfinaali vastaseks SK Augur, kes möödunud aastal meistritiitli võitis.

Põhiturniir näitas, et tabeli esikolmik on võimetelt väga võrdne, TTÜ-d, SK Augurit ja SK Tähet lahutas vaid üks punkt. Neljanda koha saanud ja endale poolfinaali koha kätte võidelnud SK Saku Fortunal oli Tähest lausa seitseteist punkti vähem. See on ka loogiliseks põhjenduseks, miks TTÜ endale poolfinaalivastaseks  Saku meeskonna valis.

SK Augur on Tähe jaoks ebamugavaim vastane

SK Augur on olnud viimastel aastatel Eesti meistriliiga võistkondadest Tähe jaoks kõige ebamugavamaks vastaseks. Selle hooaja põhiturniiri neljast omavahel peetud kohtumisest pole Tähe suutnud võita ühtegi, kusjuures kolm viimast kohtumist on lõppenud seisuga 5:4. Viimane neist peeti möödunud pühapäeval, mil Tähe ei suutnud Auguri mängu lahti harutada. Kohtumise avakolmandikul suutsid Auguri mängijad end paremini käima saada ning pärast esimest kahtkümmet mänguminutit oli seis 4:2 Auguri kasuks.

Teise kolmandiku algul suudeti seis uuesti viigistada, kuid see ei püsinud kaua, sest kolmekümne kaheksandal minutil viis Auguri 5:4 juhtima Aleksandr Zutsenja. Viimasel kolmandikul ei suutnud Tähe enam tallinlastele vastu hakata. Abi ei olnud isegi kahel korral ette tulnud ühemehelisest ülekaalust, mil järgemööda istusid pingil Auguri mängijad Tarmo Hallismaa ja Argo Kungla.

Treener polnud rahul

SK Tähe treener Marko Saksing ei jäänud oma hoolealustega absoluutselt rahule. “Pole midagi teha, kui kõik mängijad endast maksimumi ei anna ja suhtumine on null,” laiutas mees käsi.

Veel nentis treener, et meeskond ei suutnud piisavalt mängule keskenduda. Kohtumise parimaks tunnistati SK Tähe rivistusest väravavaht Rainer Kalde, kes tegi kohtumise jooksul kolmkümmend üheksa tõrjet.

Kuigi sel hooajal ja ka möödunud poolfinaalides polnud Tähel Auguri vastu mängides õnne, pole treener Saksing veel lootust kaotanud. “Poolfinaalis on kõik võimalik. Mängijad peavad endale selgeks tegema, miks nad mängivad,” kinnitas ta. Veel lisas treener, et kohtumistel Auguri vastu on Tähe mängijate tõrge pigem psühholoogiline ning sellest tuleb lihtsalt üle saada. “Igal mängijal tuleb ise endale selgeks teha, miks ta mängib ja kuhu tahab jõuda,” rõhutas SK Tähe treener.

Kui rääkida teisest poolfinaali kohtumisest, siis suure tõenäosusega kulgeb kolme võiduni mängitav seeria TTÜ kasuks. Kuigi sel hooajal on Saku suutnud TTÜ-d kahel korral võita ning kaks korda on tulnud vastu võtta kaotus, on  elu näidanud, et TTÜ oma kogemustepagasiga juba finaalikohta käest ei lase.