Tähe kindlustas edasipääsu Läti liiga play-offi

Möödunud laupäeval võitis Tähe esindusmeeskond kodusaalis otsustavas mängus RTU-Inspectat  ning tagas edasipääsu Läti liiga play-offi, kus esimeseks vastaseks on liigatabeli esikohta hoidev CelTik.

Eelmisel kolmapäeval pidas Tähe meeskond Eesti liiga kohtumise Automaailma võistkonnaga, kus mängisid põhiliselt varumehed, et mitte põhikooseisu mängijaid liigselt kurnata ja hoida neid laupäevaseks otsustavaks mänguks. Vaatamata sellele, et mängis varukoosseis, võitis Tähe Automaailma ülekaalukalt 15:4.

Laupäeval mindi mängima kahe tugeva viisikuga, kuid ka need mängijad, kes mängus ei osalenud, toetasid meeskonda moraalselt ning on treeneri sõnul kiituse ära teeninud. Juba mängu alguses oli näha, et Tähe meeskond tahab kindlalt võita ning mängijad osutasid Läti meeskonnale tugevat survet. Tugevaid rünnakuid jagus mõlemale poolele ning ka mõlemad meeskonnad tegid tugevaid ja teravaid pealeviskeid, mis siiski väravavõrku ei lennanud.

Pingeline esimene kolmandik

Esimene pinge vähenes 17. minutil, kui Heikki Hintikka pealevise RTU väravavõrku lendas. Siiski ei saanud kodumeeskond end liga kindlalt tunda, sest esimese kolmandiku lõpuminutitel viigistasid lätlased seisu. Vaheajale mindi tulemusega 1:1.

Teine kolmandik mängiti samuti teravalt ja energiliselt ning ohtrate väravatega kolmandik lõppes seisuga 6:4 Tähe meeskonna kasuks. Viimasel kolmandikul ei jätnud Tähe enam midagi juhuse hooleks ning lätlasi võideti 4:1 ning  kogu mäng tulemusega 10:5.  Seega saavutas Tähe Läti meistriliigas enne algavaid play-off-e 27 punktiga kuuenda koha, edestades seitsmenda koha omanikku Pargauja meeskonda väravatevahega.

Eesti Meistriliiga võit käes

„Enne mängu sai meestega räägitud, et tuleb väga tähtis kohtumine ja nüüd peab ennast kokku võtma. Mehed näitasid üles väga head meeskonnavaimu ja hoidsid kokku. Kõik toetasid üksteist,” oli meeskonna treener Marko Saksing rahul ja lisas, et kindlasti aitas mängule oluliselt kaasa Pavel Semenovi osalemine.  Mängus näitasid end parimast küljest Jarmo Walther, Vladimir Nurmi, Nikolai Roop, Martin Karis, Alari Pagi, Valery Maslov, Pavel Semenov ja Heikki Hintikka, kes kõik ka mängus skoorisid. Mängu parimaks tunnistati avavärava visanud Hintikka.  Saksingu sõnul on Tähe meeskonna esialgne eesmärk Läti liigas veerandfinaali kohtumine võita.

Pühapäeval kohtuti Tallinnas TTÜ meeskonnaga. Mängu alustati kolme viisikuga, kuid pärast esimest kolmandikku jätkati kahe viisikuga. Vaatamata sellele, et laupäevane kohtumine võttis mängijatelt palju energiat, võideti TTÜ meeskonda ülekaalukalt 12:6. Mängus skoorisid Siim Hõim, Heikki Hintikka, Nikolai Roop, Margus Guss, Vladimir Nurmi, Jarmo Walther, Pavel Semenov ja Valery Maslov, kes tunnistati ka meeskonna parimaks mängumeheks. Eesti Meistriliigas on Tähe juba enne viimast kohtumist endale liigatabeli esikoha kindlustanud.

Tähe II meeskond on samuti teinud hiilgava hooaja, olles senimaani võitmatu. Viimane kohtumine toimus II võistkonnal koduhallis Nõmme Kondorsiga, mis võideti 11:5. Mängus viskasid väravaid Rauno Roos, Martin Tali, Kaspar Virkus, Künter Põldmaa, Ruslan Kabinets, Tõnis Vainomäe ja Sten Kõiv, kes oli ka selle kohtumise parim mängija.