Tähe kaotas sünnipäevamängus kindlalt Spartale

Möödunud nädalal tähistas 22. sünnipäeva üheteistkümnel korral Eesti saalihokimeistriks tulnud Jõgeva SK Tähe. Laupäeva õhtul Virtuse spordikeskusesse tulnud arvukas publik sünnipäevatordile lisaks ka võidurõõmu siiski maitsta ei saanud ‒ klubi esindusmeeskond kaotas meistriliiga mängus Sparta Team Automaailmale kindlalt 4:14 (2:3, 1:5, 1:6).

Sünnipäevamängu eel täiendas Tähe esindusmeeskonna ridu klubi kasvandik, viimasel kahel hooajal TTÜ-s mänginud 21aastane Aleksander Andrejev, samas peab mõne aja jooksul mängudest eemale jääma meeskonna üks liidreid, 18aastane Andreas Õun, kes eelmise kohtumise lõpus vigastas raskelt põlve.

Mängu esimene pool kulges tasavägises heitluses. Sparta avas 8. minutil küll skoori, kuid 11. minutil viskasid jõgevalased pealinlastele kahekümnesekundilise vahega kaks väravat. Tähe avavärava viskas kapten Margus Guss, teise tabamuse autoriks oli Timo Kotkas. Selle hooaja mängudes esmakordselt juhtima läinud Tähe suutis 2:1 eduseisu hoida ligi seitse minutit, avakolmandik lõppes aga juba Sparta juhtimisel.

1. minutil viigistas Tähe Ilmar Niitovi tabamusest taas seisu, kuid järgnenud 25 sekundiga viskasid spartlased kaks vastuväravat. Külaliste kaheväravaline 5:3 eduseis püsis tablool 31. minutini, siis läks eelmisel hooajal meistriliiga finaalis mänginud Sparta oma teed. Nelja tabamusega oli Sparta resultatiivseim viimastel aastatel Šveitsis mänginud Eesti koondislane Kaspar Kallion.

Tähe neljas värav sündis 51. minutil seisuks 4:10. Lauri-Robert Induse söödust viskas oma esimese meistriliiga värava 15aastane Sten Metsar.

Teises nädalavahetusel peetud meistriliiga mängus alistas sel nädalal Euroopa karikaturniiril osalev tiitlikaitsja EMÜ lisaajal TTÜ 7:6.

Tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 9 p (3 mängust), 2. TTÜ SK 7 p (4), 3. Sparta Team Automaailm 6 p (3), 4. Eesti Maaülikooli SK 2 p (2), 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 0 p (4).

Homme õhtul kohtub Tähe Tallinnas taas Spartaga.

Laupäeval kell 15 alustab Virtuse spordikeskuses meistrivõistluste esiliigaturniiri Jõgeva SHK Lootus, kelle esimeseks vastaseks on Valga Välk. 15 meeskonna osavõtul toimuval toimuval turniiril kuulub Lootus A-alagruppi, kus mängivad veel Tartu Tornaado, Bändidos ja Sparta Team Automaailm II.