Tähe kaotas põnevusmängus Sakule

Eesti saalihoki meistriliiga kohtumises kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia laupäeval koduväljakul SK LINK/Sakule 6:8 (2:1, 1:3, 3:4). Seejuures juhtisid jõgevalased valitseva Eesti meistri vastu vähem kui kaks minutit enne kohtumise lõppu 6:5, kuid eduseisu hoida ei suudetud.

Kohtumine meistrivõistluste liidri vastu algas Tähele hästi: juba 26. sekundil avas Raido Moor Raul Kivi söödust skoori. Sakul kulus seisu viigistamiseks ligi 16 minutit, kolmandiku lõpp oli aga taas edukas kodumeeskonnale, kui väravavaht Rainer Kalde söödust viis Raul Kivi Tähe taas ette.

Teisel kolmandikul viskasid külalised järjest kolm väravat ning Saku juhtis 33. minutiks juba 4:2. Perioodi lõpus kasutas Tähe aga ära kahe Saku mängija eemaldamisest tekkinud arvulise ülekaalu ning Alex Kark vähendas kolm sekundit enne vaheajale minekut Raul Kivi söödust vahe minimaalseks.

Ka suurem osa otsustavast kolmandikust kulges kodumeeskonnale soodsalt. Varem juba kahel korral karistuspingil aega veetnud Rainer Komi teenis 40 sekundit pärast perioodi algust 5+20-minutilise mängukaristuse ning taas arvulise ülekaalu saanud jõgevalased viigistasid 43. minutil seisu. Tähe neljanda värava viskas mängu parimaks tunnistatud Margus Guss, söödupunkti sai taas enda nimele Raul Kivi.

1. minutil viis Siim Veersalu arvulises ülekaalus mänginud Saku küll uuesti ette, kuid minut hiljem viigistasid Margus Guss ning neljanda söödupunkti teeninud Raul Kivi taas seisu. 56. minutil viis Mathias Einamann kodumeeskonna juba 6:5 juhtima, söödu andis Raido Moor.

Kahjuks ei suutnud Tähe siiski eduseisu hoida, mängu eelviimasel minutil viskasid Fredy Maalt ja Pasi Välimäki kaks vastuseta jäänud väravat, viimasel minutil suurendas soomlane veelgi vahet, kui saatis palli tühja väravasse.

Tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 32 p (14 mängust), 2. Sparta Team Automaailm 25 p (12), 3. Eesti Maaülikooli SK 19 p (10), 4. Jõgeva SK Tähe/Olivia 8 p (12), 5. TTÜ SK 6 p (12).

Tähel on põhiturniiril pidamata veel neli kohtumist, neist kolm mängitakse koduväljakul. 4. märtsil kell 18 lähevad jõgevalased Virtuse spordikeskuses vastamisi TTÜ-ga, päev hiljem kohtutakse Tallinnas Spartaga. 11. märtsil tuleb Jõgevale mängima EMÜ, põhiturniir lõpetatakse 18. märtsil, kui taas ristatakse piigid TTÜ-ga.