Tähe kaotas kohtumise võõrsil, kuid võitis kodusaalis

Nädala jooksul on JSK Selver/Tähe maha pidanud kaks Eesti meistriliiga kohtumist. Võõrsil tuli Jõgeva meeskonnal Ääsmäelt vastu võtta kaotus, kuid üleeilsel kohtumisel kodusaalis suutsid Tähe mängijad EMÜ meeskonna napilt alistada.

Laupäeval peetud kohtumist alustasid Jõgeva mängijad hästi. Avakolmandiku esimestel minutitel visati kaks väravat, vastased suutsid terve kolmandiku jooksul väravavõrku sahistada vaid ühel korral. Teisel kolmandikul lagunes Tähe mäng täiesti. Jõgeva meeskonna mängijad jõudsid järgnenud kahekümne minuti jooksul visata vaid ühe värava, samal ajal kui vastased Ääsmäe meeskonnast sahistasid Tähe väravavõrku viis palli. Enne viimast kolmandikku oli seis 6:3 Ääsmäe kasuks. Viimasel kolmandikul ei suutnud Tähe mängijad mingit moodi kaotusseisu vähendada. Kodumeeskond virutas Tähe väravavõrku veel ühe palli ning kohtumise lõppseisuks jäi 7:3 Ääsmäe kasuks.

Tähe ei jätnud teisipäeval midagi juhuse hooleks

Teisipäeval peeti spordihoones Virtus Eesti meistriliiga kohtumine Tähe ja EMÜ meeskonna vahel. Kodumeeskonnal oli pärast suurt kaotust Ääsmäele endale ning ka oma fännidele tarvis  end tõestada. Kusjuures põnevaks tegi kohtumise asjaolu, et sellest hooajast kannab EMÜ klubisärki Targo Treial, kes on SK Tähe kasvandik ja mängis Jõgeva meeskonna eest veel möödunud hooajal. Teisipäeval mängis Treial esimest korda Jõgeva meeskonna vastu.

Mäng algas üsnagi tasavägiselt. Kohtumise avaväravani jõudis EMÜ meeskond. Siiski oli vastaste visatud värav Tähe mängijatele liikumapanevaks jõuks. Järgnevatel minutitel avaldasid Tähe mängijad EMÜ värava all üsna tõsist survet. Hea hoog oli sees sel aastal esmakordselt esindusmeeskonna rivis mängival Sven Uuel, kes lõi vastaste värava ees üsna ohtlikke olukordi. Teises platsiservas hoidis kodumeeskonna värava puhtana noor väravavaht Gerno Rebane. Avakolmandik lõppes seisuga 1:1.

Võit võeti alles lisaajal

Teise kolmandiku alguses hakkasid Tähe mängijad kohe vastaste värava all teravusi looma. Tandem Nikita Bõstrov ja Pavel Semenov vedasid koduklubi rünnakuid sedavõrd edukalt, et teise mängukolmandiku alguses oli EMÜ väravale üsna suur surve. Semenovi hea tehnilise triblingu ja täpse söödu tulemusena sündis teise kolmandiku avavärav. Mängu keskel viskas soojendusdressi paariks minutiks maha ka klubi treener Marko Saksing.  Samas ei jätnud EMÜ mängijad jonni ning mäng jätkus tasavägiselt. Enne viimast kolmandikku oli seis viigiline 3:3.

Ka lõpukolmandikul hoiti pinget viimsete minutiteni üleval. EMÜ läks viis minutit enne lõpuvilet 4:3 juhtima, kuid Tähe mängijad suutsid veel seisu viigistada. Kohtumise lisaajal võttis treener Saksing riski ja saatis väljakule mitu kuud vigastuse tõttu platsilt eemal olnud Alari Pagi, kes oli oma ülesannete kõrgusel ja viskaski kohtumise võiduvärava.

Sel nädalavahetusel peab Tähe kaks Läti meistriliiga kohtumist. Laupäeval mängitakse võõrsil RTU/Inspecta vastu ning pühapäeval spordihoones Virtus Kekava meeskonna vastu. Sel nädalal teatas FK Riga meeskond, et on sunnitud majanduslikel põhjustel Läti meistriliigas mängimisest loobuma. Liigatiitlit jääb veel püüdma kolmteist meeskonda.