Tähe kaotas esimesed veerandfinaalkohtumised

Möödunud nädalavahetusel pidas JSK Selver/Tähe esindusmeeskond Läti liigas esimesed kaks veerandfinaalkohtumist Lielvarde meeskonna vastu, pingutustest hoolimata tuli Tähel mõlemas mängus vastu võtta kaotus.

Laupäev oli Tähe esindusmeeskonnale üsna keeruline. Kell 13.00 algas Viimsis Eesti meistrivõistluste põhiturniiri viimane kohtumine meeskonnaga Viimsi Kepp. Tabeli eelviimasel astmel asuvast Viimsi meeskonnast said Tähe mängijad üsna kergelt jagu. Kohtumise lõpptulemuseks jäi 12:5 Tähe kasuks. Resultatiivsemad selles kohtumises olid Marko Saksing, kes viskas kolm väravat ning andis seitse väravasöötu. Hästi esines ka Sven Uue, kes viskas viis väravat ning kes tunnistati ka selle kohtumise meeskonna parimaks mängijaks. Siiski oli võidurõõm Tähe jaoks üsna üürike, sest mängus sai tõsiselt vigastada meeskonna põhimängija Raul Kivi.

Esimene mäng läks lisaajale

Sama päeva õhtul kell 20.00 kohtus Tähe esindusmeeskond Läti liiga veerandfinaalseeria avakohtumises Lekringsi meeskonnaga. See tähendab, et pärast mängu Viimsi meeskonnaga pandi asjad kokku, sõideti Jõgevale tagasi ning mindi praktiliselt otse platsile. Lisaks äsja Viimsis viga saanud Raul Kivile, ei mänginud vigastuse tõttu ka Alari Pagi. Pingelisest ja koormavast päevast hoolimata alustasid Tähe mängijad kohtumist hästi, esimene kolmandik võideti 2:1.

Teine kolmandik oli oluliselt väravaterohkem ning viimasele vaheajale mindi kodumeeskonna 5:4 eduseisult. Viimasel kolmandikul jõudsid väravani ainult lätlased ning seega jäi kohtumise normaalaja lõppseisuks 5:5 ja mäng läks lisaajale. Vaatamata kõikidele pingutustele, oli lisaajal rohkem õnne Lielvarde meeskonnal, kes võitis kohtumise 6:5.

Tähe mängijaterivi praegu üsna hõre

Järgmine veerandfinaalkohtumine peeti juba pühapäeval. Selles kohtumises võttis algul ohjad enda kätte Lielvarde meeskond, minnes esimesel kolmandikul 2:0 juhtima. Teisel kolmandikul jõudsid Tähe mängijad lätlastele järele, enne viimast kolmandikku oli seis 3:4 lõunanaabrite kasuks. Mängu lõpukolmandik oli üsna tasavägine, mõlemad meeskonnad viskasid ühe värava ning seega võitis kohtumise Lielvarde seisuga 4:5.

Veerandfinaalseeria mängitakse kolme võiduni, praegu on Lielvarde meeskond ühe võidu kaugusel Tähe meeskonna play-off’ist välja tõrjumiseks. Tähe esindusmeeskond peab pingutama, et lätlastele järgmises kohtumises vastu saada. Praegu on üsna palju põhimängijaid vigastustega eemal ning mõned viibivad Soomes tööl, ega saa kodumeeskonda veerandfinaalides aidata. Sedavõrd hõreda meeskonnapingiga on üsna raske kahes liigas korraga kõrgete kohtade pärast võidelda. Järgmine veerandfinaalkohtumine peetakse juba sel laupäeval Lätis.