Tähe kaotas esimese finaalmängu

Möödunud pühapäeval spordihoones Virtus peetud saalihoki Eesti meistrivõistluste esimeses finaalkohtumises pidi kodumeeskond Augur/A&A kinnisvara meeskonnale alla vanduma ning jätkab finaalseeriat ühe kaotusega.

Mängu alustasid SK Tähe mängijad oodatust kehvemini. Esimene kolmandik kaotati Augurile 5:1. SK Tähe treeneri sõnul olid nad kohtumiseks hästi valmistunud, kuid ei saanud oma mängu alguses kuidagi käima. “Meil jäi puudu kannatusest ning mängijad ei keskendunud kaitsetööle,“ selgitas klubi treener Marko Saksing.

Teine kolmandik algas SK Tähele samuti nutuselt, kaotus Augurile suurenes ning seis oli 6:1. Terve mängukolmandiku jooksul ei suutnud Tähe mängijad mängu korralikult käima tõmmata ning puhkama mindi seisult 2:6. Samas suudeti kaitsetööd parandada sedavõrd, et vastased oma eduseisu oluliselt kasvatada ei jõudnud.

Mängu viimasel kolmandikul näitasid Tähe mängijad sellist mängu, mida neilt oodati juba avakolmandikul. Sööt saadi käima ning ühtekokku virutati vastaste väravasse neli palli, kuid vaatamata tublile pingutusele, jäi mängu lõppskooriks 6:7 ja võidu võtsid Auguri mängijad. Treeneri sõnul pidas viimasel kolmandikul mängutaktika paika ning initsiatiiv oli täielikult SK Tähe käes, kuid see ei olnud piisav mängu võitmiseks. Treener Saksing ei tahtnud kedagi oma mängijaist eraldi kiita või maha teha, kuid sõnas, et hea energia tõi platsile mängu sekkunud SK Tähe ründaja Kaido Ingver.

Veel lisas treener, et enne järgmist kohtumist peavad nad tegema mitmeidki muutusi nii taktikas kui ka koosseisus. “Järgmise mängu peame kõigest väest püüdma võita, muidu läheb meil edaspidi väga raskeks,” kinnitas Saksing. Finaalseeria mängitakse kolme võiduni. Järgmine EMV finaalkohtumine peetakse sel reedel kell 20.00 Tallinnas. SK Tähe ootab mängu vaatama ka hulgaliselt oma poolehoidjaid ning selle jaoks on organiseeritud fännibuss, mis väljub homme kell 15.00 Jõgeva kesklinnast.