Tähe jõudis koduliigas finaali

Möödunud nädalavahetusel peeti spordihoones Virtus kolmas poolfinaalmäng JSK Tähe ja TTÜ SK/Team Exeli vahel, mille võitis kodumeeskond.

Eelmised kaks poolfinaalkohtumist oli võitnud JSK Tähe, kes vajas finaalipääsuks kindlat võitu. Mänguks mingeid erilisi ettevalmistusi ei tehtud, keskenduti vabalöökidele. Ka koosseisus mingeid muudatusi ei tehtud. „Meil on välja kujunenud kolm kindlat mänguviisikut,” sõnas treener Marko Saksing.

Avakolmandikku alustasid Tähe mängijad pisut liiga lõdvalt, lootes, et võit tuleb kergelt kätte. Kuna TTÜl oli selg vastu seina, siis mängisid ka nemad vere hinnaga ning esimesele vaheajale mindi seisult 3:3. Teisel kolmandikul polnud ka Tähe end veel korralikult käima saanud ning tasavägine võitlus jätkus. Neljakümne minuti järel oli seis 6:7 TTÜ kasuks. Viimasel kolmandikul sai kodumeeskond oma mängu korralikult käima, tehes mängu lõpuks skoori 13:8, millega TTÜ jaoks poolfinaalseeria 0:3 kaotusega lõppes.

Jõgeva meeskonna resultatiivsemad olid Rainer Kalde, Tammi Kivi, Jarmo Walther, Valery Maslov, Nikolai Roop, Alari Pagi, Lauri Hõim, Heikki Hintikka, Pavel Semenov ja Vladimir  Nurmi, kes valiti ka kodumeeskonna parimaks mängijaks. TTÜ parimaks tunnistati Marek Ulman.

Sel aastal kohtub JSK Tähe Eesti Meistriliiga finaalis SK Auguriga, kes alistas poolfinaalis Saku Fortuna meeskonna. Hooaja algusest peale on Tähe ainsaks eesmärgiks koduliigas esikoht saavutada. Treener Saksingu sõnul Tähe meeskond finaaliks kuidagi eriliselt ei valmistu. „Pöörame rohkem tähelepanu mänguks keskendumisele ja võtame üks mäng korraga,” selgitas treener. Finaalmängud peetakse kolme võiduni ning esimene mäng toimub sel laupäeval kell 18.00 Jõgeval. Teine kohtumine peetakse pühapäeval kell 16.30 Kristiine spordihallis.