Tähe ja Sparta poolfinaalseerias on kahe kohtumise järel seis viigis

Eesti saalihoki meistriliigas algasid nädalavahetusel kohamängud. Põhiturniiri võitnud Jõgeva SK Tähe meeskond kaotas laupäeval koduväljakul Sparta Team Automaailmale 6:9, pühapäeval võideti aga võõrsil tulemusega 4:3. Teises poolfinaalpaaris on peetud üks kohtumine: TTÜ SK alistas koduväljakul Saku Fortuna 7:5.

Põhiturniiril Tähel Spartaga erilisi probleeme ei olnud. 16. novembril võideti 9:7, 15. detsembril 7:4 ning 22. veebruaril toimunud 6:2 võidumängus oldi koguni lähedal sellele, et oma värav kogu kohtumise jooksul puutumatuna hoida: spartalased suutsid oma väravaarve avada alles mängu 49. minutil. Nimetatud kohtumine oli Tähe jaoks põhiturniiri viimane ning sellele järgnes kahenädalane mängupaus. Sparta meeskond pidi aga osalema vaheturniiril, kus meistriliiga kaks viimast ja esiliiga kaks paremat selgitasid välja Tähe esindusmeeskonna vastase poolfinaalis.

Raske võit avakohtumises

Vaheturniiri avakohtumises Jõgeva Tähe duubelmeeskonnaga oli Sparta Team Automaailm seejuures väga lähedal väljalangemisele – veel 12 minutit enne mängu lõppu juhtisid noored jõgevalased 7:4 ning kolm minutit enne lõpusireeni püsis tablool viigiseis 7:7. Viimastel minutitel võtsid spartalased siiski raske 9:7 võidu. Vaheturniiri otsustavas kohtumises alistati 2. märtsil juba palju lihtsamalt Eesti Maaülikooli SK 8:5.

Laupäevane esimene poolfinaalmäng Virtuse spordihallis algas edukalt Tähe meeskonnale: üheksandal minutil avas Valeri Maslovi söödust skoori Kaspar Virkus. Paar minutit hiljem Sparta siiski tasakaalustas mänguseisu ning 3:3 viigiga lõppes ka avakolmandik. Tähe teise värava viskas Raul Kivi söödust Ilmar Niitov, kolmanda värava autorina läks kirja Valeri Maslov.

Teine kolmandik näitas, et varasemad tulemused ja saavutused ei tähenda saalihokis mitte midagi. Kogu Tähe meeskond ründas perioodi jooksul küll väga aktiivselt, kuid pealevisked läksid kas napilt väravast mööda või langesid Sparta väravavahi Remo Merimaa saagiks. Samal ajal tekkisid kaitseliini augud ning vastastel õnnestus 34. minutiks juba 6:3 eduseis saavutada. Kolmandiku lõpu eel suutsid jõgevalased siiski kaotusseisu vähendada, Valeri Maslovi söödu suunas väravasse Pavel Semjonov.

Poolfinaalis seis viigiline

Otsustavat kolmandikku kaheväravalises kaotusseisus alustanud Tähe jätkas aktiivselt ning perioodi keskel tundus, et kõik läheb lõpuks siiski oma loomulikku rada. 50. minutil tegi Sven Uue Valeri Maslovi söödust seisuks 5:6 ning minut hiljem viskas Uue oma teise värava, sööduandjaks oli seekord Pavel Semjonov. Pika üritamise peale mängu viigistamine tõi rõõmu mängijate nägudele ja kergendatult hingasid ka tribüünil olevad arvukad Tähe poolehoidjad. Järgnes aga külm dušš: vähem kui minut pärast Sven Uue teist tabamust juhtis Sparta taas kahe väravaga… Sander ja Oliver Savi väravate järel juhtis Sparta 52. minutiks 8:6 ning kolm minutit hiljem tegi Oliver Savi mängu lõppseisuks 6:9. Tähe parimaks nimetati Valeri Maslov, võitjatel viimaste väravate autor Oliver Savi.

Pühapäevases korduskohtumises õnnestus Tähel aga Tallinnas revanš võtta ning poolfinaalis seis viigistada. Kuigi kogu kohtumise jooksul oli Sparta taas väga aktiivne (Tähe väravavaht Joni Karttunen tõrjus koguni 40 pealeviset, Sparta väravavahil Remo Merimaal läks samal ajal protokolli kirja 22 tõrjet), suutis Tähe oma võimalused paremini realiseerida ning praktiliselt kogu mängu eduseisus püsida.

Kolmas kohtumine tuleb laupäeval

Avakolmandiku lõpuks juhtisid külalised 2:1, Tähe väravate autorid olid Valeri Maslov ja Sven Uue. Teisel kolmandikul visati vaid üks värav, laupäeval 19-aastaseks saav Sven Uue sai kirja juba oma neljanda tabamuse poolfinaalseerias. Kuigi otsustava kolmandiku algul suurendas Kaspar Virkus Raul Kivi söödust Tähe eduseisu juba 4:1-le, oli mängu lõpp siiski ärev: 58. minutil viskasid Ronni Kongo ja Kristjan Valk mõnesekundilise vahega kaks väravat ja vähendasid kaotusseisu minimaalseks, rohkemat aga viimase kahe minuti jooksul ei suudetud ning Tähe võttis magusa 4:3 võidu. Tähe mängijatest tunnistati mängu parimaks Joni Karttunen, kodumeeskonnast Janne Sjamsi.

Finaali pääsemiseks tuleb võita kolm mängu. Seeria kolmas kohtumine peetakse laupäeval, 15. märtsil algusega kell 18.00 Virtuse spordihoones ning neljas pühapäeval, 16. märtsil algusega kell 15.00 Tallinnas Kristiine spordihallis.