Tähe esindusvõistkond on endiselt meistrivõistluste liider

Pühapäeval alistas Tähe esindusvõistkond SK Maitim 13:3. Esiliiga arvestuses mänginud Tähe noortevõistkond võitis 5:2 Tamsalu meeskonda. Mäng Jäneda/Koeru võistkonnaga lõppes viigiga 2:2

Käesoleva hooaja saalihoki meistrivõistlusel mängivad meistriliigas Tähe esindusvõistkond, Maitim, TTÜ, Citröen, Exide Team, Viskoosa, Tartu Ülikool I ja Nõmme.

Peakohtunik ja Eesti Saalihoki juhatuse liige Meelis Aab lausus laupäevase võistluse eel, et mäng tuleb kindlasti pingeline, sest vastased on varemgi üksteisele tugevateks konkurentideks olnud. Koos mängiti ka möödunud aasta meistrivõistluste finaalis. Tänavuste meistrivõistluste esimeses ringis võitis Tähe TTÜ- d 3:0.

Esimene kaotus

Esimese palli viskas vastasmeeskonna väravasse Tähe liige Kaido Ingver. Seejärel hakkas edu saatma TTÜ-d, kes asus juhtima 4:1. Siis lõid väravaid aga Andro Sõber ja Ivo Lehtmets Tähest, kes parandasid seisu kahte punkti võrra. Viimased väravad lõi aga taas TTÜ, kes võitis ka mängu 6:3. TTÜ sportlastest lõi selles mängus kõige rohkem väravaid Ben Kondo.

Kohtumine TTÜ-ga oli meistrivõistlustel esimene mäng, mille Tähe kaotas. «Küllap soosis õnn seekord rohkem vastaseid,» arvas Tähe abikapten Ats Püvi. «Võib ka öelda, et TTÜ-l oli oma üldseisu parandamiseks rohkem võitu vaja ja nad pingutasid selle nimel,» lausus teener ja ründemängija Marko Saksing.

Tähel kuraditosin väravat

Pühapäev oli Tähe esindusmeeskonnale taas võidupäev. SK Maitim alistati 13:3 . Jõgeva saalihokimängijad, kes kokku kuraditosina palle väravasse lõid, olid Raul Kivi (kolm väravat), Ats Püvi, Algis Uiga, Alari Pagi, Andro Sõber (kolm väravat), Marko Saksing (kaks väravat), Erko Nurmoja ja Raido Huononen.

«Pärast kaotust Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnale arutasime, kuidas vältida võimalikke vigu ning aimata ette vastase kavatsusi. Kõik see võimaldaski võita Maitimit sedavõrd ülekaalukalt,» ütles pärast mängu abikapten Ats Püvi.

Esiliiga arvestuses võitsid Tähe noored laupäeva hommikul Tamsalu meeskonda 5:2. Tähe mängijatest tabasid väravat Mario Paulus, Ilmar Niitov, Ruslan Kabinets, Siim Hõim. Viimase värava viskas taas Mario Paulus.

«Perspektiivikas spordimees, kellel tasub oma võimeid edasi arendada,» iseloomustas peakohtunik Meelis Aab Tähe noortemeeskonna kaptenit Ilmar Niitovit.

Pühapäeval mängisid Tähe noored Jäneda/Koeru meeskonnaga 2:2 viiki. Treener Marko Saksing ütles, et poistelt võinuks oodata paremat tulemust. «Küllap saavad nad aga uusi kogemusi järgmistest mängudest.»

Saalihokiliidu juhatuse liige Meelis Aab märkis, et seoses tänavuste meistrivõistluste mängudega teeb talle rõõmu, et nii meistri- kui ka esiliigasse on tulnud mängima uusi võistkondi mitmetest Eestimaa paikadest ? Hiiumaalt, Pärnust, Tamsalust, Tabasalust. Aabi sõnul osaleb meistrivõistlustel üldse kokku 700 mängijat.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus