Tähe esindusmeeskonna liikmed osalevad saalihoki maailmameistrivõistlustel

Täna sõidab Tšehhi saalihoki maailmameistrivõistlustele Eesti koondis, mis on moodustatud mitmete spordiklubide võimekamatest mängijatest. Rahvuskoondisse kuulub ka neli meest spordiklubi Tähe esindusvõistkonnast.

Eesti koondvõistkonna peatreener Jari-Petri Anttila eestvedamisel valiti Tähe esindusmeeskonnast A-divisjoni maailmameistrivõistlustele Eesti spordiau kaitsma väravavaht Veiko Raudsepp, ründajad Marko Saksing, Vladimir Nurmi ja Martin Karis.

“Kahekümneliikmelisse Eesti koondisse kandideeris erinevatest klubidest ligi poolsada sportlast, nii et konkursisõel oli üsnagi tihe,” ütles Marko Saksing. Tema sõnul püüavad Eesti saalihokimängijad jõuda maailmameistrivõistlustel esiviisikusse, miinimumeesmärgiks on aga seitsmes koht, mis tagab pääsu järgmise MM tsükli mängudele ilma kvalifikatsioonimängudeta.

“Kindlasti on põhjust tunda uhkust ja heameelt ka selle üle, et Eesti koondise kapteniks valiti Martin Karis meie esindusmeeskonnast,” märkis Saksing, kes on mänginud maailmameistrivõistlustel kuuel korral.

Eesti koondise kogenuim mängija, väravavaht Veiko Raudsepp on aga alates 1996. aastast osalenud kõikidel maailmameistrivõistlustel. Samuti on Eesti koondises klubis Tähe sportlikku karastuse saanud praegu Soome kõrgliigasse kuuluva klubi Tapanilan Erä liige Rein Kivi, kes on Eesti rahvusmeeskonnale löönud 38 väravat ja andnud 20 resultatiivset söötu.

Esimesena kohtub Eesti koondis saalihoki meistrivõistlustel sel laupäeval Shveitsi võistkonnaga. 9. detsembril on aga vastaseks Taani meeskond, kusjuures sellele mängule on võimalik kell 15 kaasa elada Kalev Spordi vahendusel.

Tähe esindusmeeskonna mängijad Valery Maslov ja Pavel Semenov mängivad maailmameistrivõistlustel aga Venemaa koondises.

“On traditsioon, et ajal, mil meeskondade edukamad saalihokimängijad osalevad maailmameistrivõistlustel, tehakse siseriiklike meistrivõistluste mängudes vaheaeg  Saalihoki Eesti meistrivõistluste mängud jätkuvad detsembri lõpus ja uuel aastal.  Tähe esindusmeeskond on kodupubliku ees juba 20. detsembril, kui spordikeskuses Virtus võisteldakse järjekordses mängus Läti meistriliigas,” ütles esindusmeeskonna kapten Lauri Hõim.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus