Tähe esindusmeeskond tuli taas meistriks

Laupäeva hommikul väljusid Jõgevalt Tallinna bussid  Tähe võistlejatega ja samuti fännidega, keda seekord oli oma lemmikutele kaasa elama tulnud rohkem kui kunagi varem. Esindusmeeskonnas valitses reibas ja optimistlik meeleolu. Positiivse laengu andis TTÜ meeskonna 4:3 võitmine esimeses finaalmängus Jõgeva spordikeskuses Virtus.

Finaalmängu sissejuhatuseks lauldi Eesti Vabariigi hümni, eeslauljaks oli Erich Krieger.

?Otsustame nüüd, kes ühte või teist meest välja vahetama hakkab,? lausus meeskonnakaaslastele enne mängu SK Tähe juhatuse esimees, treener ja ründemängija Marko Saksing. Viimaseid nõuanded jagas Jari Petri Anttila, Soome spordimees, kes alates 2005. aasta sügisest on olnud mängude ajal esindusmeeskonna treeneriks. Tähe võistlejatele soovis vastupidamist ja kindlameelsust meeskonna toetaja Priit Saksing, kes põlise spordimehe entusiasmiga mängule kaasa elas.

Teises finaalmängus avas skoori Tähe esindusmeeskonna sportlane Lauri Hõim. Et osavust ja kiirust jätkus ka TTÜ võistkonda, viigistus seis 3:3. Sadakond fänni ergutas Tähet võistkonna lippe lehvitades, pasunate ja trummide abil. Peagi lõi palli TTÜ väravasse Hannes Pagi ja Tähe asus taas juhtima. Järgmised väravad lõid Marko Saksing ja Erko Nurmoja ja nii juhtis Tähe esindusvõistkond 5:3. Pärast kahte TTÜ löödud väravat oli seis 6:5. Mängu viimasel kolmandikul haarasid Tähe esindusmeeskonna sportlased aga täieliku initsiatiivi ja võitsid mängu 10:5.

Tähe esindusmeeskond võttis vastu karika ja kullakarva medalid said kaela väravavahid Ivo Lepik, Veiko Raudsepp, Ruslan Blinnikov, ründajad Nikolai Roop, Martin Karis, Marko Saksing,  Targo Treial, Mario Paulus, Alari Pagi, Kaido Ingver, Ilmar Niitov, Andrus Tõruke, Erkko Nurmoja, Margus Guss ja Ivo Lehtmets ning kaitsjad Vjat?eslav Bornik, Lauri Hõim, Hannes Pagi, Ats Püvi, Nikita Bõstrov, Tanel Soida ja Tammi Kivi.

Roop, Treial, Paulus, Niitov, Bõstrov, Soida ja Kivi mängisid esindusmeeskonnas esimest hooaega ja pälvisid esimesed meistrikullad. ?Meeskonna tugevdamine uute liikmetega õigustas ennast igati,? märkis Marko Saksing.

Esindusmeeskonna mängijad said meistrivõistluste tulemusena mitu väärikat tiitlit. Veiko Raudsepp tunnistati põhiturniiri parimaks väravavahiks, Ivo Lepik parimaks väravavahiks kohamängudel, meistrivõistluste parim mängija kogu hooajal oli aga Marko Saksing.

?Palju tänu kõikide meie toetajatele ja fännidele,? ütles SK Tähe juhatuse esimees.

Pärast Tähe esindusmeeskonna võitu valitses Kristiine spordihoones eriliselt ülev meeleolu. Õnnitleti ja kallistati, kostis rõõmuhõiskeid. Telefonitsi teatati võidust sõpradele ja tuttavatele. Ülevas meeleolus sündis koguni laul ?Tähe võitis täna TTÜ-d?, mida lauldi ?Kalle-Kusta? viisil.  ?See on tõeline spordipidu. Saalihoki on sport, mis aitab Jõgeva noortel sisukalt aega veeta, hoiab nad eemale kuritegevusest, narkomaaniast ja muudest pahedest,? avaldas arvamust spordisõbrast ettevõtja Priit Saksing.

?Sõitsin spetsiaalselt Soomest finaalmängu vaatama ja sain tõelise elamuse,? rõõmustas Ats Püvi ema Krista Püvi.

Mitmete väravate autor Lauri Hõim avaldas arvamust, et üks kõige keerulisemaid mänge tänavuse hooaja meistrivõistlustel oli kohtumine võistkonnaga Tartu Ülikool/ISIC, keda võideti 6:3.

Varem on Tähe esindusmeeskond Eesti meistriks tulnud 1995., 1996., 1997., 1999., 2000., 2001., 2003. ja 2004. aastal

Kolmanda koha pälvis saalihoki meistrivõistlustel Cirtöen, kes võitis meeskonda Tartu Ülikool/ISIC 8:4.

Tähe tütarlastevõistkond jäi meistrivõistluste finaalis alla Saku Fortuunale ja pälvis teise koha.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus