Tähe esindusmeeskond tegi spordiajalugu

Möödunud nädalal võitis spordiklubi Tähe esindusmeeskond kõik vastaseid  Lätis Valmiera lähedal Koceni spordikeskuses peetud saalihoki Euroopa Meistrite Karikaturniiri EuroFloorball kvalifikatsioonimängudes. Lunastades esimese Eesti saalihokimeeskonnana kaheksa parema meeskonna seas pileti finaalturniirile, kirjutas Tähe oma nime kuldsete tähtedega Eesti spordiajalukku.

Ida regiooni kuuluvatele meeskondadele korraldas Euroopa Meistrite Karikaturniiri kvalifikatsioonimängud Läti Saalihokiliit, kes võistluste läbiviimiseks oli ise soovi avaldanud.  Kohtumised toimusid Valmiera lähedal Koceni spordikeskuse spordihallis, mis mahutab üle viiesaja pealtvaataja. Tähe esindusmeeskond sõitis võistluspaika mõned päevad varem, mis andis võimaluse ka kohapeal treenida ja pingelisse võistlusmiljöösse sisse elada.

Üheksa korda Eesti meistritiitli võitnud Jõgeva saalihokimängijad asusid võistlustulle 26. augustil, kui alistati Ungari võistkond SZPK-Nokia 9-2. Kolm väravat viskas Pavel Semenov, kes tunnistati ka võistkonna parimaks. Nikita Bõstrov tabas väravat kahel  korral ja tabamuse said ka  Valery Maslov, Tõnis Vainomäe, Tammi Kivi ja Marko Saksing.

Kahe päeva pärast oli esindusmeeskonna vastasteks Gruusia meister SC Locomotive Kutaisi meeskond, kes alistati 24:0.

Mängus Gruusiaga viskas kõige rohkem väravaid Siim Hõim (7), kes nimetati ka Tähe esindusmeeskonna parimaks. Kolmel korral said palli vastase väravasse Martin Karis ja Rein Kivi, kahel korral Marko Saksing, Alari Pagi, Nikolai Roop ja Margus Guss ning väravat tabasid ka Tõnis Vainomäe, Kaido Ingver ja Sten Kõiv. Söödumeestest oli kõige osavam Hannes Pagi, kes andis viis söötu.

Järgmisel päeval tekitas ootusärevust Tähe esindusmeeskonna ja Vene Föderatsiooni valitseva meistritiitli võitnud Nizhegorodets kohtumine. Külmalinnas Jõgeval sportliku karastuse saanud saalihokimängijad alistasid suuriigi võistkonna 4:2. Kaks väravat viskasid Tähe esindusmeeskonnas mängiv Venemaa külalismängija Valery Maslov  (tunnistati meeskonna parimaks) ja edukalt sporditraumast paranenud Alari Pagi.

“Kogu mängu ajal oli tunda, et enamik saalisolijaist hoiab pöialt meile,” ütles SK Tähe eestvedaja ja ründemängija Marko Saksing. “Edukalt treeninud Venemaa meeskonna alistamine annab meile palju sportlikku energiat ja jõudu pikaks ajaks,” kinnitas ta.

Otsustav lahing tuli Tähe esindusmeeskonnal anda aga pühapäeva, 30. augusti hommikul, kui vastaseks oli Slovaki meister SK 1. FBC Trencin. Vastane alistati 5:2.

Kaks väravat viskasid võistkonna parimaks tunnistatud Nikolai Roop ja Pavel Semenov ning ühe värava Raul Kivi. Nelja kvalifikatsioonimängu võitmine annab Tähe esindusmeeskonnal õiguse osaleda Euroopa Meistrite Karika finaalturniiril, kus kõigepealt algavad alagrupimängud. Finaalturniir peetakse 7. ja 8. oktoobril Taanis.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus