Tähe esindusmeeskond pole võidulootust kaotanud

Laupäeval spordikeskuses Virtus toimunud esimeses finaalmängus avas Tähe esindusmeeskonnale skoori Hannes Pagi ja esimese poolaja lõpus oli seis viigiline 1:1. Teisel poolajal jäi Tähe aga kaotusseisu 1:2 ja kolmandal 2:3. Kokkuvõttes tuli TTÜ võistkonnale alistuda 4:6. Tähe liikmetest viskasid väravaid ka kapten Lauri Hõim, Margus Guss ja Alari Pagi, kes mängu parimaks tunnistati. Järgmises finaalmängus kohtusid finaalivastased Tallinnas TTÜ spordihoones. Algul viis Lauri Hõim Tähe juhtima 2:0, mis pealinna saabunud Tähe pooldajatele rõõmu valmistas ja optimismi sisendas. Pärast seda õnnestus aga TTÜ mängijatel visata neli väravat ja esimene kolmandik lõppes 2:4. Teisel kolmandikul parandas TTÜ oma seisu veel kolme värava võrra. Viimases kolmandikus tuli Jõgeva Tähe küll võitjaks, kuid tervikuna lõppes mäng siiski kaotusega 5:8.

Lisaks mängu parimaks tunnistatud Lauri Hõimule said Tähe koosseisust palli värvavasse ka Martin Karis, Raul Kivi ja Mario Paulus.

Tähe esindusmeeskonna treener Marko Saksing kommenteeris: “Tallinnas toimunud mängus võinuksid meie võistkonna liikmed ennast märksa energilisemalt liigutada. Esindusmeeskonna olukorra muudab keeruliseks seegi, et mitmed kogenud sportlased on pidanud vigastuste tõttu mängudest eemal olema. Pikemat aega ei saanud kaasa mängida Hannes Pagi, kes nüüd õnneks taas rivis. Samas ei võimalda tervislik seisund võistelda Ats Püvil, Nikolai Roobil ja Vjat?eslav Bortnikul. Muret põhjustab ka sponsorite nappus. Näiteks katkestas Tähe sponsoreerimise Kommest Auto AS. Vaatamata kõigele pole me aga siiski lootust kaotanud ning töötame välja oma strateegia ja taktika TTÜst jagu saamiseks.”

Tänavuse saalihoki meistritiitli saamiseks tuleb võita kolm mängu. Kolmandat korda kohtuvad Tähe esindusmeeskond ja TTÜ 28. aprillil kell 18 Kristiine spordihoones. “Kahju, et Virtuse saali hõivatuse tõttu pole meil võimalik mängida koduväljakul, ootame aga kõiki oma sõpru ja toetajaid pealinna,” lausus Marko Saksing.

Marko Saksing mängib tänavu ise Läti võistkonnas Rubene, mis Läti meistrivõistlustel pälvis pronksmedali. Samuti on temast saanud Rubene peatreener.

“Rubene tegi mulle ettepaneku ka kahe-kolmeaastase koostöölepingu sõlmimiseks. Kui annan jaatava vastuse, pean treeneritööst Tähes loobuma. Sel juhul polegi aga praegustes oludes treenerit, kes Tähe noori juhendaks, mis mulle otsuse langetamise raskeks ja vastutusrikkaks teeb. Oma seisukoha ütlen aga välja pärast Eesti meistrivõistluste tulemusi,” teatas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus