Tähe esindusmeeskond kogub Läti meistriliigas võite

Uue aasta esimestes mängudes kohtus spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskond vastastega Läti meistriliigas. Meeskonnale Talsi kaotati 5:6, kuid võistkonda Kurši võideti 12:4.

Pingeline mäng Talsi linnas samanimelise meeskonnaga  lõppes Tähele põhiajal viigiliselt, kuid lisaaeg tõi kaotuse 5:6. Väravaid lõid esindusmeeskonna liikmetest Valery Maslov, Pavel Semenov, Lauri Hõim ja Nikolai  Roop ja Vladimir Nurmi, kes tunnistati ka meeskonna parimaks.

Tähe väravat kaitses Rainer Kalde. “Läti meistrivõistlustel teisel kohal püsinud Talsi osutus meile piisavalt raskeks vastaseks. Seekord polnud ka õnn Tähe poolel,” kommenteeris spordiklubi juhatuse esimees ja treener Marko Saksing.

Napp kaotus ei murdnud Tähe esindusmeeskonna mängijate võistlustahet ja nii koondati endas kogu keha- ja vaimujõud kohtumiseks Kurši meeskonnaga, mis toimus Liepaja linnas.

Mäng lõppes Tähele ülekaaluka võiduga 12:4. Pavel Semenov tabas vastase väravat kolmel, Marko Saksing ja Vladimir Nurmi ja Nikolai Roop kahel ning Alari Pagi, Valery Maslov ka Tanel Soidla ühel korral. Väravat kaitses Veiko Raudsepp, keda Eesti saalihoki Liit nimetas 2008. aasta parimaks meesmängijaks. “Selleski mängus oli piisavalt pinget ja keerulisi olukordi. Kui algul juhtisime 2:0, siis esimene kolmandik lõppes viigiliselt 2:2,”  lausus Marko Saksing.

Nii mängud Talsi kui ka Kurši võistkonnaga toimusid Lätimaal. “Käies sellel võistlusreisil, sõitsime kokku maha 1100 kilomeetrit. Kaugelt reisilt saime väärtuslikud neli punkti. Mõlemas mängus tuli toime tulla 11 mängija ja kahe väravavahiga, kes kõik kohtumistes oma parima andsid,” ütles SK Tähe juhatuse esimees ja treener Marko Saksing.

Läti meistrivõistluste edetabelis on Tähe esindusmeeskond praeguses arvestuses 8. kohal.

Sel nädalavahetusel on Tähe esindusmeeskond võistlustules oma koduhallis spordihoones Virtus. Laupäeval kohtutakse Läti meistriliigas  Rubene ja pühapäeval Eesti meistriliigas Auguri meeskonnaga.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus