Tähe esindusmeeskond jätkab mängimist Eesti ja Läti meistrivõistlustel

Spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskond mängib ka uuel hooajal saalihokit  nii Eesti kui ka Läti meistrivõistlustel. Esimene kohtumine lõunanaabrite meistriliigas on eeloleval laupäeval.

Siis kohtub Tähe esindusmeeskond Riias praeguse Läti meistri Latvijas Avizega. “Läti meistrivõistluste põhiturniiril tuleb kokku mängida 22 mängu, millest 11  toimuvad Lätis ja samapalju spordikeskuses Virtus. Kui eelmisel hooajal pingutasime selleks, et jääda püsima  Läti meistriliigasse, siis tänavusel on eesmärgiks on jõuda play-off mängudeni,” ütles SK Tähe juhatuse esimees ja treener Marko Saksing.

Eesti ja Läti meistrivõistlustel samaaegselt mängimine on klubile majanduslikult kulukas ja toob meeskonnaliikmetele kaasa tugeva kehalise ja vaimse koormuse.

“Tipptasemel kogemuste saamiseks pidasime vajalikuks Läti meistriliigas siiski edasi mängida. Arvan, et oskused ja võimed, mida omandasime lõunanaabrite meistrivõistlustel möödunud hooajal, tulevad kasuks ka peagi algavatel Eesti meistrivõistlustel,” rääkis  ta.

Saksingu sõnul püütakse spordielu korraldamisel arvestada, et osade sportlastele koormus ülearu suureks ei muutuks “Kui meeskonna liige mängib hooajal kaasa rohkem kui poolesajal kohtumisel, võib see tema jõuvarud kergesti välja kurnata  Nii on prioriteediks võimekamate sportlaste mängimine Läti meistrivõistlustel. Eesti meistrivõistlustel saame vajadusel rakendada ka meie duubelmeeskonna Tähe II liikmeid.”

Tähe esindusmeeskonna väravavahtidena jätkavad vanameister Veiko Raudsepp ja Margus Mekk, uue mehena kaitseb väravat  Rainer Kalde.

Marko Saksingu sõnul on plaanis kutsuda meeskonda ka uusi külalismängijaid. Sel eesmärgil käivad läbirääkimised Venemaa ühe võimekama saalihokimängijaga Nizhni  Novgorodist.

“Täname kõiki sponsoreid, kes spordiklubi Tähet vaatamata keerulisele majanduslikule olukorrale toetanud ja abistanud on. Nüüdsest saab aga kodumeeskonna heaks oma panuse anda ka iga pealtvaataja. Nimelt tuleb meistriliiga mängude vaatamiseks spordikeskuses Virtus nüüd pilet osta. Piletiga pääseb meistrivõistluste mängudele ka Lätis, kusjuures saalid on spordihuvilistega sedavõrd täitunud, et vahel ei jätkugi kõigile istekohti,” lausus Saksing.

Seoses õrnemast soost aktiivsete saalihokimängijate nappusega  kaalutakse, kas  käesoleval hooajal on perspektiivikas jätkata tegevust spordiklubi Tähe naiskonnal. Küll aga ootab SK Tähe oma võistkondadesse uusi poisse alates seitsmendast eluaastast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus