Tähe esindusmeeskond astus sammu finaalile lähemale

Eelmisel nädalavahetusel pidas JSK Selver/Tähe Eesti meistrivõistluste esimese poolfinaalkohtumise EMÜ SK vastu, kellest üsna kindlalt ja ülekaalukalt jagu saadi.

Avakolmandikul ei läinud SK Tähe meeskond kohe domineerima ning esimene kolmandik oli seisu poolest üsna tasavägine. Esimesele puhkepausile mindi Tähe 3:2 eduseisult. Teisel kolmandikul enam vastastele skoori tegemise võimalust ei antud ning Jõgeva võistkond peksis EMÜ värava palle täis.

Tähe soovib võtta kolm võitu järjest

Mängu viimane kolmandik algas juba Tähe 9:2 eduseisult ning siis oli selge, et seda võitu enam käest ei anta. Viimasel kolmandikul viskasid Jõgeva mehed vastaste väravasse veel kolm palli ning kohtumise lõppskooriks jäi 12:2.

Tähe treener Marko Saksing tõdes, et nad on EMÜ-st ikkagi tasemelt peajagu üle ning kindlasti soovivad nad kõik kolm poolfinaalkohtumist järjest ära võita. “Esimeses mängus sujus kõik peaaegu ideaalselt. Eks mõned lahendused oleks pidanud korrektsemalt lõpuni viima,” ütles Saksing, kes jäi oma meeskonna etteastega rahule. “Oleme oma mängu käima saanud ja õnneks ei ole praegu ka mehi vigastustega väljas,” märkis ta.

Teises poolfinaalis on üsna võrdsed vastased

Resultatiivsuspunkte kogusid Nikolai Roop, Miro Ranta, Targo Treial, Valery Maslov, Christer Kunttu, Raul Kivi, Pavel Semenov, Ilmar Niitov ning kõige enim Rein Kivi, kes viskas kolm väravat ja andis kolm väravani viinud söötu. Kohtumise parimaks tunnistati Jõgeva meeskonnast väravavaht Rainer Kalde. Järgmised poolfinaalkohtumised peetakse sel laupäeval ja pühapäeval spordihoones Virtus. Finaali pääseb poolfinaalis kolm võitu saavutanud võistkond.

Teises poolfinaalis on vastamisi TTÜ SK ja Sparta team/Automaailm. Marko Saksing ei osanud ütelda, kumb meeskond neile meelepärasem vastane on, sest mõlemad võistkonnad on üsna võrdsed. Põhiturniiril võitis Tähe TTÜ-d kahel korral ja kaotas samuti kahel korral. Kohtumistes Sparta vastu suutis Jõgeva võistkond kõik mängud võita. Esimene poolfinaal Sparta ja TTÜ vahel peetakse sel laupäeval.

Kaks mängijat said kokku ilusa arvu resultatiivsuspunkte

Esimeses poolfinaalkohtumises jõudsid JSK Selver/Tähe ründajad Raul Kivi ja Targo Treial Eesti meistrivõistluste arvestuses ümmarguste resultatiivsuspunktideni. Raul Kivil on nüüdseks kogunenud 250 punkti, millest 147 väravat ja 103 söötu. Käimasoleval hooajal on Kivi kogunud kakskümmend üheksa resultatiivsuspunkti. Targo Treialil on läbi kõigi meistriliigahooaegade kogutud 60 värava ja 40 sööduga 100 resultatiivsuspunkti.