Tähe esindusmeeskond andis Eesti koondise edukusse oma panuse

Hispaanias El Escoriali linnas toimunud saalihoki maailmameistrivõistluste valikturniiri ülekaalukalt võitnud Eesti koondisse kuuluvad ka  spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskonna liikmed ning selles esimese sportliku kogemuse saanud mängijad

 <p />

Spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskonnast mängisid maailmameistrivõistluste valikturniiril Marko Saksing, Raul Kivi, Alari Pagi, Tammi Kivi ja Rainer Kalde. Samuti oli võistlemas ka  varem Tähes mänginud Martin Karis, kes mängib praegu Eesti Maaülikooli  spordiklubis. Võistkonda oli arvatud ka Tähe kasvandik ja praegu Soomes mängiv tippsportlane Rein Kivi, kes ei saanud aga grippi haigestumise tõttu turniiril osaleda.

Esimeses kvalifikatsioonimängus alistas Eesti koondis 13:0 Liechtensteini. Kuigi avavärav löödi alles neljateistkümnendal minutil, saatis Eestit  pidev edu. Resultatiivsed olid ka Tähe 

liikmed Alari Pagi, Martin Karis ja Raul Kivi. Silmapaistavalt suure punktivahega 13:0 kordas Eesti koondis tulemust, mis 1998. aastal maailmameistrivõistlustel võiduga Jaapani üle saavutati.

Nii Sloveenia kui ka Hispaania meeskondi võitis Eesti 10:0.  Valikturniiri otsustavas mängus võideti aga Slovakkiat 8:4. „Slovakkia meeskonna võitmine osutuski meile kõige suuremaks katsumuseks. Üldiselt tõestasid aga ülekaalukad võidud, et Eestil on potentsiaali jõuda maailma tugevamate saalihokimaade hulka,” märkis Tähe esindusmeeskonna mängiv treener Marko Saksing, kelle sõnul tegi mängimise mõnevõrra keeruliseks kehv saalipõrand.

Neli kvalifikatsioonimängu võitnud Eesti jõudis 16 riigi hulka, kes mängivad Soomes maailmameistrivõistluste finaalis, kus ollakse ühes alagrupis Rootsi, Saksamaa ja Austraaliaga.  

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus