Tähe esindusmeeskond alistas tabeliliidri

Möödunud reedel kohtus JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kodusaalis Eesti meistrivõistluste üheksateistkümnendas ringis tabeliliidri TTÜ/team Exeliga, keda suudeti üsna kindlalt võita.

Varasemalt sel hooajal on SK Tähe mänginud TTÜga kolmel korral. Ühel korral on tulnud Tähel leppida üheväravalise kaotusega ning kahel korral on mäng läinud lisaajale, kus esimesena on väravani jõudnud SK Tähe mängijad. Alati on Jõgeva ja Tallinna võistkonna vahel olnud tihe rebimine ning võidu on otsustanud vaid üks värav.

Siiski oli eelmisel reedel SK Tähe mäng hoopis teisest puust. Mängu esimene värav sündis lausa kohtumise esimestel sekunditel, mil Tähe kaitsja Tanel Soidla kasutas vastaste kohmetust ära ning viskas värava juba teisel mängusekundil. Pärast esimese väravaeufooria vaibumist rahunes mäng veidi ning järgmine värav sündis alles viiendal minutil, mil Valery Maslovi söödust viskas värava Mario Paulus, viies kodumeeskonna 2:0 ette. Kuuendal minutil jõudsid väravani ka TTÜ mängijad. Kristo Lehiste visatud värav jäi sel kolmandikul siiski TTÜ jaoks ainukeseks.

Viimasel kolmandikul Tähe väravaid ei visanud

Ka teise kolmandiku alguses suutsid Tähe mängijad  vastaseid üllatada. Mängu üheksandal sekundil realiseerisid värava ründetandem Valery Maslov ja Pavel Semenov, sel korral andis söödu Maslov ning selle realiseeris väravaks Semenov. Sama ründepaar kasutas oma võimaluse ära ka kolmandiku keskel, mil Tähe mängis ühemehelist ülekaalu. Siis viis Pavel Semenov oma võistkonna Maslovi söödust 6:2 juhtima. Kolmandiku lõpus visati pall veel kord TTÜ väravasse, sel korral realiseeris Semenovi söödu Maslov. Kolmandiku lõpuminutitel suutsid Tähe mängijad oma skoori veel kahe värava võrra kasvatada. TTÜ seevastu suutis kahekümne minuti jooksul oma kontole vaid ühe värava lisada.

Seis oli enne viimast kolmandikku 8:2 JSK Selver/Tähe kasuks.

Viimane kolmandik algas vastastikuse surumisega. Viis minutit pärast kolmandiku algust teenis kaheminutilise karistuse vastasmängija kinnihoidmise eest Tähe ründaja Targo Treial. TTÜ kasutas kohe ka ülekaalu ära ning Veiko Tarvis viskas kümmekond sekundit hiljem seisuks 8:3. Viimasel kolmandikul oli tallinlastel ka veidi õnne. 51.  minutil teenis TTÜ ründaja Kristjan Puu protesteerimise eest kahe minutilise karistuse, kuid arvulises vähemuses mängides jõudsid tema meeskonnakaaslased siiski värava visata. Kohtumise viimase värava viskas TTÜ ründaja Veiko Tarvis. Tähe ründajal Nikolai Roobil oli veel võimalus viiekümne kuuendal minutil kodumeeskonna edu kasvatada, kuid tema sooritatud karistusviskest väravat ei sündinud.

Põhiturniiril on pidada veel üks mäng

Klubi treener Marko Saksing jäi oma meeskonna esinemisega rahule. “TTÜ vastu oli meil alati probleem kaitsemängus. Nüüd toimis kõik hästi, esimene kolmik — Mario Paulus, Valery Maslov ja Pavel Semenov — tegid väga hea mängu,” lisas Saksing. Siiski oli Tähel ka selles kohtumises ebaõnne. Teisel kolmandikul sai vigastada Mario Paulus, kes viimasel kolmandikul mängida ei saanudki.

Viimane meistrivõistluste põhiturniiri kohtumine on JSK Selver/Tähe meeskonnal sel pühapäeval kell 13.00 Kristiine spordihallis, kus nende vastaseks on tiitlikaitsja SK Augur/Wasteland. Tähe treener Saksing ütles, et nad tahavad Augurit kindlasti võita. “Meil ei ole see hooaeg nende vastu kuidagi sujunud,” nentis ta. Praegu asub Tähe meeskond tabelis kolmandal kohal, kuid esikolmiku võistkondi lahutab üksteisest vaid üks punkt.