Tähe esindusmeeskond alistas liidri, II võistkond võttis vastu kaotuse

Möödunud nädalavahetusel võitis Läti liigas play-offi pääsenud Tähe esindusmeeskond tabelit juhtivat Lekrings/CelTikut ning SK Tähe II pidi vastu võtma selle hooaja esimese kaotuse.

Võõrsil peetud kohtumine liiga liidriga kujunes tasavägiseks ja vaatamata kõikidele CelTiku ponnistustele pidi võistkond Jõgeva meeskonnale alistuma. Esimene kolmandik mängiti juba Tähele iseloomulikult, tekitades tugevat pressingut. Puhkama mindi seisuga 1:1.  Teist kolmandikku alustas Tähe meeskond väga sihikindlalt ning kolmandik võideti 4:2, mänguskoor oli enne viimast kolmandikku 5:3.

Viimasel kolmandikul osutas Tähe tugevat survet, kuid siiski kaotati kolmandik CelTikule 2:3, mis andis kohtumise lõppresultaadiks 7:6 Jõgeva Tähe kasuks. Jõgeva meeskonnast viskasid väravaid Valery Maslov, Ats Püvi, Merlis Kärson, Nikolai Roop, Margus Guss, Vladimir Nurmi ja Pavel Semenov, kes oli ka meeskonna parim mängumees.

„Olime mänguks hästi valmis ja me ei tahtnud jääda kaheksandale kohale,” põhjendas võidujanu klubi treener Marko Saksing ja lisas, et Tähel on suur tahtmine veerandfinaalis Talsiga mängida. Läti liiga tabelis kolmandal kohal asuvale Talsile kaotati jaanuari alguses peetud viimases omavahelises kohtumises lisaajal. Järgmised kohtumised peetakse 7. ja 8. märtsil võõrsil.

SK Tähe II meeskond sai eelmise nädala lõpus piltlikult külma duši osaliseks, kui pidi võõrsil vastu võtma hooaja esimese kaotuse Ääsmäe/Team Fatpipe vastu.

„Poisid polnud mänguks valmis ja arvasid, et kõik tuleb väga lihtsalt. Läksime kiirelt juhtima 2:0 ja veel 4:2. Liiga vara tekkis rahulolutunne, kuid kaotustest õpitakse,” sõnas treener, kuid lisas, et kindlasti mängis kaotuse juures rolli ka Sten Kõivu puudumine. Kohtumine lõppes seisuga 7:9. „Enne veerandfinaali kuluski väike õppetund ära, poistel tuleb veel palju tööd teha,” ütles Saksing. Esiliiga veerandfinaalkohtumine peetakse Jõgeval 15. märtsil.

Talsi Läti liiga veerandfinaalmängule väljub toetajate buss Jõgevalt kesklinna bussipeatusest 7. märtsil kell 8. Sõidusoovist teatage telefonil 5069 802. Kaasa tuleb võtta Läti latte, sissepääs maksab 1,2 latti. Fännidele on sõit Lätti tasuta.