Tähe alustas poolfinaale kahe võiduga

Möödunud nädalavahetusel võitis SK Tähe saalihokimeeskond kaks esimest Eesti meistrivõistluste poolfinaalkohtumist Eesti Maaülikooli võistkonna vastu, finaali pääsemiseks vajab Tähe poolfinaalide seerias kolme võitu.

Põhiturniiri võitjatena sai SK Tähe endale poolfinaali vastase valida. Valiti EMÜ meeskond sel põhjusel, et asus finaalturniiri pääsejatest madalaimal, neljandal kohal. Esimene poolfinaal mängiti möödunud laupäeval Jõgeval. Esimene kolmandik möödus skoorivaeselt. Väravatearve avas ainult kodumeeskond, minnes kohtumist 1:0 juhtima. Teisel kolmandikul näitas Tähe oma tõelist palet, põrutades vastaste väravasse veel neli palli. Seis enne viimast kolmandikku oli 5:1. Mängu lõpukolmandikul suutis SK Tähe edu veel kasvatada ning lõpetas mängu skooriga 8:3.

Järgmine kohtumine peeti Tartus ning ka seal pidid EMÜ mängijat tunnistama Jõgeva meeskonna paremust. Seekord alustasid Tähe mängijat kohtumist ülihästi. Esimene kolmandik võideti 4:0. Teisel kolmandikul kasvatati edu veelgi, kolmandiku keskel oli seisuks juba 6:0 SK Tähe kasuks. Pärast Tähe suure eduseisu saavutamist sai EMÜ meeskond šokist üle ning suutis visata kolm väravat, puhkama mindi seisult 6:3. Viimasel kolmandikul ei jätnud Tähe mängijad midagi juhuse hooleks ning mängu lõppskooriks jäi 8:4 Jõgeva meeskonna kasuks. Selle mänguga juhib Tähe poolfinaalseeriat 2:0. Finaalipääsuks on neil vaja EMÜ-d veel korra võita. Järgmine poolfinaalkohtumine peetakse laupäeval spordihoones Virtus.

“Loomulikult tahame poolfinaalid 3:0 võita, et saaks enne finaale pisut puhata,” selgitas Tähe treener Marko Saksing, kuid lisas, et EMÜ ei tee neile seda seeriat sugugi lihtsaks. Tema sõnul on viimastel aastatel EMÜ meeskond väga hästi mänginud ning seda eriti just koduväljakul. Ka mängude tulemused näitasid, et EMÜ on kodusaalis parem kui võõrsil.

Teises poolfinaalis on vastamisi Augur/A&A ning TTÜ/Team Excel meeskonnad. Esimese kohtumise võitis võõrsil TTÜ 4:3 ning teises kohtumises jäi peale Augur seisuga 9:5. SK Tähe treeneri sõnutsi võib Auguri ja TTÜ poolfinaalseeria venida isegi viie mängu pikkuseks. Saksing ei julenud kindlalt väita, kes sellest paarist finaali pääseb, sest mõlemal meeskonnal on omad tugevad ja nõrgad küljed. Auguri meeskonna miinuseks pidas Saksing mängijate kõrget iga. “Nende koosseisus on liiga palju üle 30 aasta vanuseid mängijaid,” sõnas Saksing ning arvas, et kui selles poolfinaalis peaks seeria venima viie mängu pikkuseks, on favoriidiks TTÜ.