Tähe alustab finaalmänge lootusrikkalt

Eelmisel laupäeval võitis SK Tähe esindusmeeskond kolmanda poolfinaalkohtumise EMÜ SK vastu ning kohtub sel pühapäeval koduhallis esimeses Eesti meistrivõistluste finaalmängus Augur/A&A Kinnisvara meeskonnaga.

Viimane poolfinaalmäng EMÜ SK vastu oli Jõgeva meeskonna jaoks üsna keeruline. Eelnevalt oli Tähel taskus kaks suhteliselt kergelt saadud võitu ning EMÜ tegi kõik, et mäng enda kasuks pöörata.

Mängu esimene kolmandik lõppes seisuga 1:1. Teine mängukolmandik oli samuti skoorivaene, kuid tiitlikaitsja õnneks suutsid värava realiseerida just nemad. Seis vaheajale minnes oli 2:1. Viimasel kolmandikul andis EMÜ endast maksimumi. Veel poolteist minutit enne mängu lõpusireeni oli kõik lahtine. Võiduvärava SK Tähele vormistas Pavel Semenov vaid minut enne normaalaja lõppu. Tähe meeskonna parimaks tunnistati väravavaht Rainer Kalde.

Treener Marko Saksingu sõnul oli neil mängu jooksul palju väravavõimalusi, mida ei suudetud realiseerida. „EMÜ SK ei teinud seda mängu meie jaoks lihtsaks. Meil oli meeles kaks lihtsat võitu ning neil polnud enam midagi kaotada,” kommenteeris Saksing pärast mängu.

Nädalavahetusel võitis teise poolfinaalseeria Augur 3:1 TTÜ vastu. Esimene finaalkohtumine peetakse sel pühapäeval Jõgeval. Saksing ja ka Tähe mängijad loodavad finaalis hästi esineda ning loomulikult ka kolme kindlat võitu. „Me oleme sel hooajal mänginud väga heal tasemel saalihokit ja meil on tugevad väravavahid,” rääkis Saksing Tähe eelistest, kuid tõi puudustena välja, et tihe mängugraafik — kuuskümmend mängu hooaja jooksul — on mehi väsitanud.

„Ma loodan, et meeskond annab kahe järgneva nädala jooksul endast kõik ning suudame Eesti meistritiitlit kaitsta,” kinnitas Saksing. Enne pühapäevast finaalkohtumist analüüsivad SK Tähe mehed veel Auguri poolfinaalmänge ning panevad paika taktika. „Meil on kõik eeldused finaalseeria võita,” andis SK Tähe treener fännidele lootust. Esimene finaalkohtumine peetakse Virtuse spordihallis sel pühapäeval kell 15.30.