Tahad sa seda töökohta?

See on väga ekslik arusaam! Tegelikult on keskmine värbamiskonkursil osaleja krooniline luuser. Ja tavaliselt teeb tööandja valiku halbade variantide seast.

Sellest seltskonnast võitjana väljumiseks pole sugugi vaja omada firmajuhtidest tutvusringkonda, oma CV-d edevaks bluffida ega kasutada mõnd teist dopingunippi.

Ihaldatud töökoha hankimiseks pead sa sarnaselt edukale müügimehele ise haarama initsiatiivi. Sa pead ise võtma ühendust firmas otsustajaga, suhtlema telefoni teel, kohale minema, ise küsima ja vastama. Sa pead otsustajale müüma idee oma pädevusest ja vajalikkusest. Iga suheldud minut viib sind lähemale võidule.

Raudvaranipid tagavad edu

Esiteks uuri internetist firma elementaarset taustinfot ja helista otsustajale. Räägi oma sobivusest antud positsioonile ja püüa kokku leppida kohtumine. Selleks, et vestlust sujuvalt juhtida, on ettenägelik koostada paberile telefonikõne plaan. Hoides otsustajat telefonitoru otsas vähemalt viis minutit, jõuab sinu olemasolu tema ajukäärudeni.

Teiseks ? esine vestlusel laitmatult. Saada enne kohtumist oma CV, varu kandideerimiseks terve päev ja mõtle läbi tüüpküsimustele omapoolsed vastused – neid küsitakse alati. Mõtle välja teemad, millest iseseisvalt rääkida või küsimusi esitada.

Kolmandaks ? tööta paremini kui teised. See on kõige nutikam viis muuta end asendamatuks ja sa ei pea enam kunagi muretsema ühegi töövestluse pärast.

Just nii tegi minu tuttav, kes läks pärast paariaastast autoremondiõpet ühe automargi esindusse ja pakkus end õpipoisiks. Ta rääkis ausalt, et on koolis ainult vanu ?iguleid remontinud, aga see valdkond pakub huvi. Esialgu lepiti kokku, et noormehele palka ei maksta, aga talle antakse võimalus proovida kogenud mehaaniku käe all tööd kaasaegsete autodega. Tulemus? Tõus mõne aastaga töökoja meistriks. Täna teenib noormees rohkem kui teda omal ajal nöökinud keskkooli kasuks otsustanud lapsepõlvesõbrad.

Pakkuge end ise

Tõeline müügiproff on väga enesekindel: enne otsustaja veenmist pead sa ise olema 100 protsenti kindel enda sobivuses. Usu mind, see paistab välja. Konkurssi ennetades ja end ise mõnda ettevõttesse tööle pakkudes on resultatiivsus garanteeritud ? kui sinu kvalifikatsioon on tasemel, siis sa saad kas kohe või mõne aja jooksul tööle.

Mõni õrnhing võib väita, et jõuline müük töö hankimisel pole eetiline. Mina ütlen, et see on maitseasi. Oma arusaama selgitamiseks soovitan sul mõelda, kas sa tahad seda tööd?

Kui sul on üsna ükskõik, siis ära raiska enda ja teiste aega. Kui sa tõesti näed, et sellel tööl on sinu jaoks perspektiivi, anna endast maksimum ja võida endale ihaldatud töö.

Ehk aitab sul otsustada mõte järgmisest talvest: kas sa tahad puhata Kanaaridel või hallide Lasnamäe karpmajade vahel?

TIMO TEDER

blog comments powered by Disqus