Tagasihoidlik värbamispäev

Teisipäeval oli Jõgeva kultuurikeskuses töö- ja karjäärimessi maakondlik värbamispäev. Oma infolauaga olid kohal kaheksa tööandjat – üks tööandjaist, puidutöötlemisettevõte OÜ Westwood Group Kuremaalt jättis tulemata.
Tööandjad said jagada huvilistele vajalikku infot pakutavate töökohtade osas. Kohapeal võis täita tööle kandideerimise taotluse. Mõni kohal olnud värbaja ütles, et leidis omale nende kahe tunni jooksul vähemalt ühe inimese, kes alustab lähiajal reaalselt ettevõttes tööd.
Infopäevale kohale saabunud tööandjad olid aga kokkuvõttes pisut pettunud, kui kahe tunni jooksul laekus kultuurikeskuses toimunud värbamisüritusele vaid üksikuid huvilisi.
Esimese tunni jooksul näis külastajaid olevat küll pisut rohkem, kuid teisel tunnil ja viimase poole tunni jooksul oli töötute huvi küll pigem tagasihoidlik. Kohal olnud värbajatel ja personalijuhtidel näis olevat igav ning nad veetsid aega üksteisega vesteldes.
Päev hiljem toimus Luual avatud uste päev. Ürituse alguseks tuli Luua metsanduskooli aula rahvast peaaegu puupüsti täis.
Mõistagi pole need kaks üritust – värbamispäev Jõgeval ja avatud uste päev Luual – kuidagi seotud ega võrreldavad. Need olid üldse kaks eraldi sündmust. Luuale saabuti kohale, et uurida õppimisvõimaluste kohta eeloleval sügisel, Jõgeval toimus aga värbamispäev töötutele.
Samas, Jõgeva värbamispäeval ei pakutud üksnes hooajatööd (kuigi ka seda) – pakkumisel olid mitmed uued töökohad ja oleks ikkagi eeldanud suuremat huvi.

blog comments powered by Disqus