Tagasi oma ja ehtsa juurde

Alles see oli, kui meie toidupoodide riiulid värvilistes pakendites  kraamiga täitusid, enamik neist nii eksootilistes maades toodetud, et juba ainuüksi see uudis- ja ostuhimu tekitas.

Tänaseks oleme teadlikumad ja üksjagu skeptilised ning õnneks teavad juba teismelised ja nooremadki, et kõik pole kuld, mis hiilgab ja etemad igasugustest E-sid pungil pudelijookidest on vanaema keldrist pärit mahlad. Kartulikrõpsudest ja pulgakommidest paremini leevendavad  aga maiusehimu kodused pannkoogid mee või moosiga, mille kohta täpselt teada, kus ja millest see keedetud.

Sama lugu on kõige muu söödavaga, aga ka kehakatetega. Et heaoluriikide tüüphaigus allergia meilgi järjest enam võimust võtab, hindame taas vahepeal unustatud vana ja otsime poodidest mahetoodetud jahu ja pudruhelbeid, lambavillast kampsuneid, tekke-patju ning muud oma ja ehtsat.

Märtsikuu lõpus avab Evi Petser Jõgevalgi poe, kust kõike ülalpool nimetatut ja veel muudki tervislikku osta saab. See on tänuväärne tegu ja tõeline aja märk.

11. märts 2010

blog comments powered by Disqus