Tabiveres valmib väga vajalik kõnniteelõik

Tabivere elanikele on ammu muret teinud asjaolu, et jalgsi asulast rongipeatusse ja sealt tagasi koju kulgeda on ohtlikum kui suures linnas tänavat ületada.


Autosid on liikvel palju ja roolihoidjatel enamasti kiire – nii tööpäeva eel kui õhtul, kui kõik ruttu koju jõuda tahavad.

Pimedal ajal tuleb kitsukeses maanteeservas lausa käsikaudu liikuda ning ka T-kujuline ristmik ületada, kusjuures sinna üles pandud ohjeldavat liiklusmärki 30 km/h ei pane paljud roolikeerajad tähelegi.

Tee tuleb kena ja valgustatud

Kui Elron mõne aasta eest uued rongid sõitma pani, korraldasid Tabivere valla juhid rahva seas küsitluse, et oleks teada, millised on inimeste ootused seoses rongiliiklusega.

Elroni juhtkond ei lasknud sõiduplaane koostades end võimalike reisijate ettepanekutest küll eriti segada, kuid samadesse ankeetidesse kirja pandud soovi muuta teekond raudteejaama turvalisemaks võttis tõsiselt vald.

“Lähitulevikus saame valgustatud kergliiklustee Tuuliku tänavalt vabaajakeskuse eest kuni raudteejaamani. Projekti osana laiendatakse ka perrooni kõrval asuvat parklat, rajatakse lisaks jalgrattaparkla, paigaldatakse rongide infotabloo ja valvekaamera,” rääkis Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp 2016. aasta alguses Vooremaale.

Nagu ikka, on kõige keerulisem ja raskem töö paberimajanduse kordaajamine, sestap tuli ka kõnnitee valmimist kaua oodata, kuid nüüd on kõik kooskõlastused kombes ja riigimaa kasutamisega seonduvad paberid allkirjastatud. Just sedasorti asjaajamised võtsid Tarmo Raudsepa sõnul arvatust rohkem aega ja seepärast hakatigi 2016. aastal valmima pidanud teed ehitama alles tänavu, mõne nädala eest. Objektil tegutseb kaks firmat – OÜ TAVT ja KV Infra OÜ, kes tegid ühispakkumise. Tellijale on lubatud valmis töö üle anda 15. oktoobril.

“Objekti maksumus on riigihanke järgi 206 622 eurot, kuid eeldame, et see summa tuleb siiski veidi väiksem, sest leping sisaldab ka viis protsenti reservi. KIK toetas meetmest “Raudteeliikluse arendamine ja erinevate liikumisviiside ühendamine” 105 468 euroga,” rääkis vallavanem.

Tema sõnul pidi kergliiklustee ehitamine tänavu suvel umbes kuu aega varem algama, kuid riigihanke tulemusena oli tööde maksumus eeldatust suurem. “Tabivere vallavolikogul tuli otsustada, kas suunata lisaeelarvega vahendeid juurde või ei. Õnneks oli otsus positiivne. Ka Keskkonnainvesteeringute Keskus ei teinud hilinemisest probleemi ja pikendas valmimistähtaega,” oli vallajuht probleemide sujuva lahenemisega rahul.

Ka tunnel jätkuvalt plaanis

Möödunud aasta jaanuaris oli Tarmo Raudsepaga jutuks ka jalakäijate tunnel, mis Tabivere asula kaht poolt ühendaks. “Meie tööstusettevõtted ja ka üsna palju elumaju on tiheasustusest väljas, teisel pool raudteed. Tunnel oleks hädavajalik, et jalakäijad eluga riskides üle rööbaste ei ukerdaks, nagu paraku sageli tehakse,“ rääkis ta, lisades, et rahataotlus esitatakse piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetmesse.

Vallavanem kinnitas äsja, et ka tunneliplaan on endiselt jõus.Tänu sellele, et Tabivere vallavalitsus sai toetuse Tabivere tööstusala arendamiseks, pikeneb kergliiklustee mõne aasta pärast teisele poole raudteed ja sellesse projekti kuulub ka jalakäijate tunnel.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus