Tabiveres tunnustati valla isetegijaid

Reedel peeti Tabivere rahvamajas valla isetegevuslaste traditsioonilist uusaastapidu.

Aasta esimene kuu hakkab, tõsi küll, läbi saama, aga varem pole tegusatel inimestel lihtsalt mahti omavahel kokku saada, nii et suur kiire lustimist ei segaks. Et  meil on teatavasti üsna tugevalt juurdunud komme, et pärast kolmekuningat enam n-ö tühja käega head uut aastat ei soovita, oli õhtu juht Valdi Reinaski sellega ettevaatlik. Küll aga polnud ta kitsi imetluse ja tunnustuse avaldamisega, et Maarja-Magdaleena ja Tabivere rahvamajas kokku nii palju särtsuga rahvast, kes kõik oma vabast ajast ja vabatahtlikult ringiproovides käivad – ikka selleks, et nii enda kui teiste elu rõõmsamaks muuta. Samad mõtted tõi oma tervituskõnes välja ka Tabivere endine vallavanem ja praegune riigikogulane Kalmer Lain, kes lubas, et kinnitab pealinna naastes parlamendis üle: elu maakohtades, kus nii palju sädemega rahvast, pole kaugeltki hääbumas.

Ta soovis kõigile head alanud muusika-aastat ning andis Maarja rahvamaja juhatajale Tiia Pärtelpojale ja Tabivere rahvamaja juhataja noorele kohusetäitjale Triinu Täpsile üle uusaastakingid.

Ruum pole esmatähtis

Jagamisetööd jätkus päris pikaks ajaks ka vallavolikogu esimehele Sirje Simmole ja äsja ametisse asunud Triinu Täpsile. Nimelt algatati aasta eest traditsioon, et iga taidlusring valib endi hulgast tublima ja parima kaaslase, kes saab aasta isetegevuslase tiitli ja vastava kirjaga imekena  kruusi. Suuremas kollektiivis võis neid tublimaid olla kaks.

Neid imeilusaid anumaid oli jagajate ees uskumatult palju ja pea sama suur arv on valla kahe rahvamaja peale kokku isetegevusringe. Paraku ei tegutse neist enamik aga Tabivere suures ja uhkes saalis, nagu arvata võiks, vaid Maarja-Magdaleenas, kus põrandapinda tunduvalt vähem.

Ka Tabivere zumbatantsijad, kes vapralt ja täies koosseisus esinema olid tulnud, ei tee trenni rahvamajas, vaid lasteaia pisikeses saalis, kuhu nad vaevu ära mahuvad.

“Koostöö rahvamaja juhatajaga, kes praegu haiguslehel, lihtsalt ei sujunud,” kõlas lasteaia direktori Aune Sepa napp vastus pärimisele, miks nii.

Tabivere suures saalis käivad koos vaid peotantsuhuvilised ja ka harrastusnäitlejad; kapell ja eakateseltsingu Lumeroos naisansambel harjutavad samuti lasteaiamajas, sellesama seltsingu toas, sest nad ei pidanud vajalikuks vabaajakeskuse valmimise järel sinna ümber kolida. Maarja rahvamajja mahuvad aga ära seeniortantsijad ja line-tantsijad, Wiera teatri kaks truppi, segakoor ja meesansambel.

Uute lootustega

Nagu aasta eest kombeks võeti, valisid kõik peolised ka seekord möödunud aasta tublima-säravaima isetegevuskollektiivi. Kui sedelid kokku loeti, oli neid kõige rohkem Maarja-Magdaleena meesansambli nimega. Hea valik tõesti, sest laulvad mehed, kelle etteasted alati ka särtsakad ja humoorikad, on üpris haruldased.

Ise esinev, teiste etteasteid jälgiv ja ise tantsu keerutav rahvas  muremõtteid ei mõlgutanud, kuigi Tabivere võrdlemisi uus ja ruumikas vabaajakeskus on viimasel ajal valla murelapseks olnud. Ka aastate arv, mis kellelgi elatud, oli ilmselgelt unustatud. Laupäeva esimeste tundideni kepsutas Tabiveres tantsida saalitäis noori inimesi, kes loodavad, et kultuurielu selleski majas peagi uue hoo sisse saab.

Tabivere valla parim isetegevuskollektiiv aastal 2014 – Maarja-Magdaleena meesansambel, juhendaja Liia Koorts.

Isetegevuskollektiivide tublimad ehk aasta isetegevuslased 2014

Maarja-Magdaleena segakoor – Maris Kurs, Enn Pärtelpoeg

Maarja-Magdaleena meesansambel – Rauno Koorts

Maarja-Magdaleena line-tantsijad – Karmen Raju

Maarja-Magdaleena seeniortantsijad – Vahta Pilden

Wiera teater – Sulev Raju

Tabivere harrastusteater – Katrin Sokk

Tabivere kapell – Viive Aunap

Seltsingu Lumeroos naisansambel – Elvi Karus

Zumba treeningrühm Eneli Serojev

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus