Tabiveres said korda Tuuliku ja Kalda tänav

Tabivere kohaliku rahva ja külaliste rõõmuks sai hiljuti korda aleviku oluline tuiksoon – Tuuliku tänav. Remonditud sai ka Kalda tänava lõik, mis jääb Tuuliku tänava ja Jaama tee vahele.


 Tuuliku tänava sõidutee, millel senini auk augus kinni ja lapp lapi peal oli, sai täispikkuses ehk umbes 800 meetri ulatuses peale uue kahekordse kuumasfaltkatte.

“Selle tee olukorda oli pikka aega püütud pindamisega parandada, ent nüüd vajas see juba tõsisemat remonti,” kinnitas Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp. “Loodame, et saame aukudeta peatänava üle veel kaua rõõmustada. Ühtegi kaevamist pole meil selles kandis lähiajal ette näha, aga avariikaevamised pole muidugi välistatud.”

Kalda tänava teeolusid parandati sellega, et freesiti asfaltkatte augud välja ja täideti need kuumasfaldiga. Pärast seda läks tee kahekordse pindamise alla. Oluline töö oli ka teeäärse kraavi puhastamine. Varem kippus sellele tänavale pärast vihma vesi kogunema ning see oligi üks põhjus, miks mustkate seal terve ei tahtnud püsida. Kalda tänava teetööde käigus said mustkatte ka kahe kortermaja esised.

Tuuliku ja Kalda tänav remonditi valla eelarveraha eest. Tööde maksumumus oli umbes 40 000 eurot ja tööd teostas OÜ RoadWest.

Tabivere alevik pidi saama tänavu ka valgustatud kergliiklustee vabaajakeskusest raudteejaamani ja selleks oli projektirahagi olemas, ent mitmel põhjusel tuleb rongile ruttajatel sel talvel veel ilma valgustatud kõnniteeta läbi ajada. Ehitaja leidmiseks tuli näiteks korraldada tervelt kolm hanget, enne kui saadi selline pakkumine, mis mahtus valla poolt planeeritud ehitussumma piiridesse. Ka projekti kooskõlastamine võtab veel aega, sest kergliiklustee hakkab osaliselt kulgema Eesti Raudteele kuuluval maal ja nendelt kooskõlastuse saamine käib läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, mis venitab asjaajamise mõnevõrra pikemaks.

“Kui kooskõlastus käes, saab sügisel mullatöid tegema hakata, ent tee lõplik valmimine jääb kindlasti tulevasse aastasse,” ütles Tarmo Raudsepp ja lisas, et jaama viiv kergliiklustee, mis on sisuliselt Tuuliku tänava kõnnitee jätk, on väga oluline kõigi jaoks, kes iga päev rongiga tööle või kooli sõidavad. Ja neid on tabiverelaste seas päris palju. Praegu on aleviku keskosa küll valgustatud, aga enne jaamani jõudmist tuleb inimestel läbida paarisaja meetri pikkune pime teelõik. Kergliiklustee ehitamist rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus raudteeliikluse arendamise ja erinevate liikumisviiside ühendamise meetmest.

Tulevaks aastaks Tabivere valla teehoiukava nii mahukaid töid ette ei näe, kui tänavuseks, ent mõned asulasisesed teelõigud on plaanis siiski mustkatte alla viia ning rajada juurde ka tänavavalgustust.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus