Tabiveres rekordarv laululinde

Aprillikuu viimane päev oli Tabiveres muusikalembese rahva pidupäev – toimus igakevadine valla laste lauluvõistlus Laulupärlike.

Et osalejaid oli tänavu lausa uskumatult palju – 41 – ning kõigil lauljatel saalis ju ka vanemad ja vanavanemad ning fännid-sõbrad, kujunes see muusikasündmus üsna rahvarohkeks ja ka parasjagu pikaks.

Tase  võrdlemisi ühtlane

“Vanuserühmi oli võistlusel neli: 3-7, 8-10, 11-13, 14-17 aastat. Kõige nooremaid oli kahjuks vaid neli, kaheksa- kuni kümneaastasi kõige rohkem, nagu tavaliselt igal aastal,  järgmises vanuserühmas oli samuti piisavalt konkurentsi, ja sel aastal tegi rõõmu, et võistlejaid oli ka 14-17aastaste vanuserühmas, kust küll enam maakondlikule võistlusele ega ETV Laulukarussellile ei pääse,” rääkis Tabivere rahvamaja juhataja Triinu Täpsi.

Tema sõnul oli tänavusele Laulupärlikesele iseloomulik ühtlane tase. “Ei olnud päris sellist lauljat, kelle esinemise peale saalist vaimustuskahin läbi oleks käinud, ja ei olnud ka kõrvahakkavalt  tagasihoidlikke. Mõni laps laulab väga täpselt, aga on hädas lavahirmuga, teine ei saa ehk mõnele noodile alati pihta, aga esineb vabalt, vapralt, humoorikalt,” kommenteeris ta äsjast võistlust.  

“Triinu-Triinu-Triin…”

Triinu kinnitusel näitas esinejate võrdlemisi ühtlast taset ka publiku lemmiku valimine, mida Tabivere lauluvõistlusel alati on tehtud. “Ei olnud nii, et hääletuskasti sedelitel on enamasti vaid üks nimi ja teisi on valinud vaid mõned, nagu varasematel aastatel ette on tulnud. Aga enim hääli sai Anete Koll, kes on tõesti hea laulja,” rääkis ta.

Praegune rahvamaja juhataja on muide ka ise kogu kooliaja Tabivere valla tragi laululaps olnud.

“Mäletan väga hästi oma esimest Laulupärlikest, kui käisin esimeses klassis. Meile oli just tulnud uus muusikaõpetaja Triin Saariste, kes praegugi siin lapsi õpetab, ja temaga koos õppisime laulu lepatriinust. Täpset pealkirja ei mäletagi, aga refräänis korduvad sõnad: „Triin, Triin, Triinu-Triinu-Triin”,” meenutas Triinu Täpsi lapsepõlveaegu, mis tal ju väga ammused polegi.

Nii, nagu Tabiveres alati publiku lemmikut on valitud, on siin kenaks kombeks saanud laululapsi lisaks iga vanuserühma kolme parema esiletõstmisele veel mõnel muul tasandil tunnustada. Seekord valis žürii, kuhu kuulusid Tabivere lasteaia direktor Aune Sepp, koorijuht ja muusikaõpetaja Mare Talve ja Tartu valla muusikakooli direktor  Ele Sonn, ka säravaima poisi, kelleks osutus Kaarel Kristofer Kerge, ja säravaimaks tüdrukuks Karina Agnes Raudkatsi.

Tublimad võistlevad edasi

Maakondlikule lauluvõistlusele, kust parimad omakorda ETV Laulukarussellile lähetatakse, otsustas žürii saata kõige pisemate lauljate hulgast Kerlin Natuse, 8-10aastastest Karl Pärteli ja 11-13aastastest Karl Kursi.

14-17aastased teatavasti maakondlikul võistlusel ei osale, kuid žürii otsustas ka siin paremusjärjestuse paika panna ja võitjaks tunnistati Riin Reinberg.

Pika võistluse vaheaegadel ergutas ja lõbustas lapsi kloun Ummi, kes oli ka päeva juhiks.
Nii rohkearvulise parve laululinde õpetasid võistlemisküpseks Tabivere põhikooli muusikaõpetaja Triin Saariste, Maarja põhikooli muusikaõpetaja Rauno Koorts ja Tabivere huvikooli laulustuudio juhendaja Kadri Savva.

Jõgeva maakonna lauluvõistlus Laulurõõm toimub juba nädala pärast, 14. mail Tabivere rahvamajas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus