Tabiveres peeti karikavõistlused käimises

Välisvõistluste hooaja kergejõustikus avasid laupäeval, 10. aprillil käijad, kes selgitasid Tabivere kergteel välja Eesti käimise karikavõitjad.

Eesti karikavõistlusi käimises hakati pidama 1991. aastal Elvas. Seni on võistlusi korraldatud veel Tartus, Viljandis, Säreveres, Narvas, Paides, Haapsalus ja viimasel kahel korral Jõgeval. Tänavused  üheksateistkümnendad karikavõistlused korraldas Bruno Junk Käimisklubi Tabivere kergteel, kuhu saabus kolmkümmend kaks osalejat kuuest spordiklubist üle Eesti.

Meeste 10 kilomeetri distantsi võitis Margus Luik Bruno Junk Käimisklubist ajaga 44.20  ja naiste 5 kilomeetri käimise Kaidi Kori Kultuuri- ja Spordiklubist Alem ajaga 29.57.

Samadel distantsidel selgitati ka parim klubi mees- ja naiskondade arvestuses, kus arvesse läksid kolme parema võistleja kohapunktid. Meeskondadest võitis Bruno Junk Käimisklubi Kergejõustikuklubi Kalev Sillamäe ees. Naiskondadest oli parim Kultuuri- ja Spordiselts Alem, teiseks jäi Narva Paemurru spordiklubi Narvic. Võistlustele Eesti Kergejõustikuliidu poolt määratud vaatleja ja rahvusvahelise käimiskohtuniku ning Eesti naiste käimise rekordiomaniku Jekaterina Jutkina kinnitusel oli võistlus hästi korraldatud. Spordisündmust soosis ka ilus kevadilm. Võistlustrassi kohta avaldas Jutkina arvamust, et  pöörded oleksid võinud  natuke laugemad olla ja kõrguste vahe väiksem, mis võimaldanuks võistlejatel saavutada paremaid tulemusi.

iii

Võistluste korraldaja Toomas Rosenberg

blog comments powered by Disqus