Tabiveres on talimängude esimene etapp peetud

Igal võistkonnal läheb arvesse 9 paremat ala. Ala võit annab 12, II koht 10, III koht 9 punkti jne. Seega on võistkonnale tähtis nii oma meeste-naiste osavus ühel või teisel spordialal kui ka osalejate arv. Ja järelikult peab selliste võistluste juures sõna-sõnalt paika teinekord lohutuseks öeldud fraas, et tähtis pole võit, vaid osavõtt, sest just suurem osalejate arv võibki meeskonnale võidu tuua.

Tänavuste talimängude esimene etapp toimus möödunud laupäeval Maarja põhikoolis, kui võisteldi males, kabes, koroonas ja paarisvõrkpallis. Kokku oli vallas end jõukatsumiseks üles andnud üheksa võistkonda: Tabivere alevik, Tabivere vallavalitsus, Same OÜ, Tabivere Gümnaasium, Maarja-Magdaleena, Juula ja Koogi küla, Päästeteenistuse Tabivere komando ja OÜ Äksi Puhkemaja. Esimene etapp läbiti järgmiste tulemustega.

Males kogus kõige enam punkte (12) Tabivere alevik, teist ja kolmandat kohta jagasid 9,5 punktiga Juula ja Maarja-Magdaleena.

Kabes oli parim Tabivere Gümnaasiumi võistkond 12 kohapunktiga. Järgnes vallavalitsus 10 punktiga ning Maarja-Magdaleena ja Juula, kes said võrdselt 8,5 punkti.

Vanemkohtuniku töö tegi mõlemal alal Villu Ojassalu.

Kõige osavõtjaterohkemaks ja seetõttu ka kõige pingelisemaks tubaseks spordialaks osutus seekord koroona, kus kõigil üheksal võistkonnal oli mängijaid välja panna. Osalejaid oli kokku 27 (21 meest ja 6 naist). Kolm paremat kohta jagunesid aga järgmiselt. Esikohale tuli Tabivere päästekomando 12 punktiga, järgnesid vallavalitsuse võistkond 10 ja gümnaasium 9 punktiga.

Koroona vanemkohtunik oli Enn Pärtelpoeg.

Paarisvõrkpallis oli kõige tugevam gümnaasiumi võistkond, saades 12 punkti. Teiseks jäi 10 punktiga vallavalitsus ja kolmandaks Maarja-Magdaleena. Võrkpallis tegi vanemkohtuniku töö Rein Jõeveer.

Võistkondlik paremusjärjestus pärast I etappi lubab kõige suuremaid auhinna?ansse Tabivere Gümnaasiumile, kellel praeguse seisuga punkte kokku 40,5. Teisel kohal on Maarja-Magdaleena 34 ja kolmandal Tabivere vallavalitsuse võistkond 30 punktiga. Lõplikule paremusjärjestusele ja auhinnarahale on aga veel vara mõelda, sest see selgub 4. veebruaril, kui on peetud ka viimane, kolmas etapp. Enne seda tuleb 27. jaanuaril Tabiveres välja selgitada, millises külas elavad või millises asutuses töötavad Tabivere valla parimad lauatennisistid, laskjad, paariskorvpalli- ja bowlingumängijad. 4. veebruaril on plaanis suusatamine, jäärajasõit ja mälumäng. Need kaks etappi plaanitakse läbi viia Tabiveres. Kahel talispordialal saab loomulikult võistelda vaid siis, kui ilmataadi plaanid spordihuviliste omadega klapivad.

“Võin rahuloluga nentida, et osavõtjaid oli rohkem kui eelmise aasta esimesel etapil ? kõigi alade peale kokku 61. Eriti pingeline, tasavägine ja osalejaterohke oli sellel aastal koroona. Kahju, et kaks Tabiveres tegutsevat suurt firmat ? Baltic Connexions OÜ ja Mayeri Industries AS ? võistkonda välja ei saanud panna. Nende endi sõnul napib ettevõtetes spordilembelist rahvast. Takistuseks on ka see, et paljud Mayeri töötajad elavad Tartus,” kommenteeris esimest etappi võistluste peakohtunik Toomas Rosenberg.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus