Tabiveres meenutatakse laupäeval Elmar Kivistikku

Laupäeval peetakse Tabivere põhikooli võimlas kolmeteistkümnekordse maailmameistri Elmar Kivistiku (1905-1973) mälestusvõistlused laskmises. Juba üheteistkümnendat korda toimuvate võistlustega meenutatakse tänavu 110 aasta möödumist Eesti kõigi aegade edukaima laskesportlase sünnist.

Tabivere Rahvaspordiklubi ja Eesti Laskurliidu korraldatavatel võistlustel teeb kaasa peaaegu kogu Eesti laskespordi paremik, lisaks saavad oma käe- ja silmatäpsuse proovile panna Jõgevamaa laskespordihuvilised.

Korraldajate sõnul on tippudest kindlasti osalemas tänavu EM-võistlustel meeste standardpüstoli harjutuses neljanda koha saanud Peeter Olesk ning naiskonnavõistluses pronksmedali pälvinud Eesti püssinaiskonna liikmed Anžela Voronova, Valeria Skabura ja Ljudmila Kortšagina.

Laupäeval kell 10.30 asetatakse pärg ja süüdatakse mäletusküünlad Elmar Kivistiku haual Äksi kalmistul, kell 11 algab põhikooli võimlas võistlus kohalikele huvilistele õhupüssist laskmises ning laskmismatš, kus teevad kaasa võistkonnad Maarja-Magdaleenast, Tabiverest, Juulalt ja Jõgevalt. Kell 13 algab aga võistlus Eesti paremate laskurite osavõtul õhupüssi- ja õhupüstolilaskmises 10 meetri distantsilt, teist aastat on kasutusel elektroonilised märklehed.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus