Tabiveres mälestati legendaarset laskesportlast Elmar Kivistikku

 

10. novembril korraldas Tabivere Rahvaspordiklubi koostöös Eesti Laskurliiduga Tabivere spordihoones  VIII Elmar Kivistiku mälestusvõistlused laskmises. Tabivere-mailt pärit kolmeteistkordset maailmameistrit möödunud sajandi kolmekümnendatest aastatest olid tulnud mälestama Eesti paremad laskurid ning ka  Tabivere valla laskmishuvilised.

Põhivõistlus viidi läbi õhkrelvadest laskmises püstoli- ja püssiharjutuses, millest võttis osa kaheksa paremat Eesti laskurit hooaja edetabeli põhjal. Õhupüssiharjutuses saavutas esikoha uue võistluste rekordiga 103,4 silma Narva Laskurklubi esindaja Valeria Koljuhhina.  Kolmandaks pidi 98,4 silmaga jääma Londoni olümpiamängudel osalenud Anžela Voronova.

Õhupüstoliharjutuse võitis Kaitsejõudude Spordiklubi võistleja Veera Rumjantseva 98,8 silmaga. Tulejoonel said käia ja täpset silma proovida ka kohalikud laskurid, kes võistlesid noorte 12-17-aastaste ja 18+ vanuseklassis. Noortest oli täpsemad  Kaupo-Villu Tänav, Raido Raudsepp ning Mart Volk Tabiverest, täiskasvanutest Vahur Poolak ja Marek Ivask Maarja-Magdaleenast ning Toomas Raudsepp Tabiverest. Kohalikud laskespordihuvilised pidasid maha ka võistkondliku mõõduvõtmise, mille võitis Tabivere aleviku võistkond Maarja-Magdaleena  ja Juula küla ees.

 Eesti Laskurliit oli Tabiverre kaasa toonud ka elektroonilise laskmisseadeldise, millega kõik soovijad õigeid laskmisvõtteid harjutada said.

Võistlust toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Tabivere vald ja Mayeri Industries AS. 

TOOMAS ROSENBERG

blog comments powered by Disqus