Tabiveres mälestati Hans Moksi

Tabivere staadionil toimus viies Hans Moksi mälestusvõistlus odaviskes. Seekordse rahvusvahelise jõuproovi võitis naistest Irada Aliyeva Aserbaidžaanist ja meestest tartlane Ergo Tamm.


Saadjärvelt pärit ja 1950ndatel odaviskes maailma tippu kuulunud Hans Moksi mälestusvõistlused toimusid Toomas Rosenbergi eestvedamisel juba viiendat korda.

Ainsana on kõigil võistlustel stardis olnud Tartu Ülikooli ASK sportlane Ergo Tamm, kuid seni polnud ta võiduni jõudnud. Seekord oli Tamm võidumees, visates oma parima tulemuse 67.74 teisel katsel. Moksi kunagine isiklik rekord 72.78 jäi taaskord püüdmata. Muide, seda on suudetud vaid kahel võistlusel.

„Tulemusega olen üldiselt rahul, sest teen trenni rohkem oma lõbuks. Olen hobisportlane, kellele odavise lihtsalt meeldib,” ütles võidumees. „Suvekuudel ongi võistlused treeningu eest. Kuhugi kõrgemale tõusta on keeruline, sest vahe maailma paremikuga on ikka üüratu.”

Naistest oli parim 27-aastane Aserbaidžaani sportlane Irada Aliyeva, kes treenib praegu paar kuud Eestis Heiko Väädi juhendamisel. „Nägemispuudega Aliyeva valmistub sügisel Dohas toimuvateks invasportlaste MM-iks,” selgitas Väät.

„Aliyeva on visanud oda üle 41 meetri, millega ta on maailma edetabelis teine. Seega MM-võistlustel tõsine medalikandidaat.”

Ka Tabiveres saatis Aliyeva oda üle 40 meetri joone, saades neljandal katsel parimana kirja 40.51.   

Tüdrukute vanuseklassides olid edukad Jõgevalt pärit endise odaviskaja ja praeguse treeneri Heiko Väädi tütred. U18 klassis saavutas Hanna Väät oma parima avakatsel, visates 38.89. U16 vanuseklassis oli parim 34.97 visanud Heti Väät.  

Tublid olid siin ka treener Piret Kolli kasvandikud Jõgeva kergejõustikuklubist Harta. Marii Maria Alund saavutas teisena 34.27 ja Kärt Lehla neljandana 28.15. Samuti poiste samas vanuseklassis kaasa teinud Aleksander Ojasaar ja Aleksander Grits.

„Oleme suutnud seda võistlust elus hoida tänu headele abilistele nagu Tartu vald, Eesti Kultuurkapital ja ajaleht Vooremaa. Samuti on meid kõvasti aidanud treener Heiko Väät oma õpilastega. Nii et jätkame ka edaspidi,” sõnas peakohtunik Toomas Rosenberg.

Mälestusvõistluste vanemkohtunikuna tegutses Rainer Võsaste ja sekretäritööd tegi Rein Jõeveer.

V Hans Moksi mälestusvõistluste võitjad

Mehed

Ergo Tamm (Tartu Ü. ASK) 67.74

Naised

Irada Aliyeva (Aserbaidžaan) 40.51

Tüdrukud

U18 (500 g)

Hanna Väät (Audentese SK) 38.89

U16 (400 g)

Heti Väät (Audentese SK) 34.97

Poisid

U16 (600 g)

Valter Viisel (Tallinna SS Kalev) 54.30

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus