Tabiveres loodi “lõviklubi “

Tabivere ?lõvid? kavatsevad hakata tegelema heategevusega, aga samuti oma kodupiirkonna ajaloo ja kultuurimälestiste korrashoidmisega.

 Tabivere vabaajakeskuses toimunud Tabivere Lions-klubi asutamiskoosolekul rääkisid tänavu juunis üheksakümneaastaseks saanud rahvusvahelise heategevusliikumise eesmärkidest ja põhimõtetest LC Eesti piirkonna kuberner aastatel 2006-2007 Heino Anderson ja praegune kuberner Kalle Elster. Seejärel võtsid 24 kokkutulnud Tabivere valla elanikku üksmeelse otsuse asutada ka Tabiveres Lions-klubi. Klubile valiti juhatus eesotsas presidendiga, kelle amet usaldati Tabivere vallavanemale Aare Aunapile.

“Ennekõike tuleb meil käima lükata klubitöö ja sellega seonduv asjaajamine ning siis läbi mõelda ja otsustada, mida koduvallas tegema hakata. Kindlasti on siin mitmesuguseid võimalusi heategevuse arendamiseks. Oleme aga arutanud, et klubi liikmed võiksid võtta oma kohustuseks ka meie piirkonnas asuvate ajaloo- ja kultuurimälestiste korrashoidmise, nende ümbruse kaunimaks muutmise. Kordategemist vajavad mitmed meie külades asuvad vaatamisväärsused. Üheks selliseks paigaks on Maarja-Magdaleena lähedal asuv Muuge mägi, kus asub muistsete eestlaste kivikalme,” rääkis Tabivere “lõvide ” eestvedaja Aare Aunap.

“Väga oluline oleks teada saada, kes meie valla elanikest rohkem abi ja toetust vajavad. Paljugi head ja kasulikku võiksime õppida ka varem loodud lions-klubide tegevusest ja kogemustest,” arvas klubi liikmeks astunud Aune Sepp, lasteaeda ja hooldekodu haldava Tabivere sotsiaalkeskuse juhataja.

“Loodetavasti saab meie klubi olla toeks ka valla noortele,” arvasid ettevõtlikud mehed Gert Kiilaspea ja Jaago Roosmann, kes astusid klubisse Tabivere vallavolikogu esimehe Kajar Lemberi ettepanekul. Kajar Lember ise on LC Tabivere juhatuse tailtwister ehk ametimees, kelle ülesandeks on vajaduse korral klubi koosolekutel toimuvatesse aruteludesse oma tarkuse ja vaimukusega sekkuda.

Tabivere Lions-klubi toetajaks ja nõuandjaks ehk vaderklubiks sai LC Palamuse, mille president Tiit Mikker soovis uuele klubile tuult tiibadesse. Guiding lion?ideks ehk lahtiseletatult tähtsamateks abistajalõvideks nimetati aga Palamuse klubi esindaja Kalev Kurs ning Tartu ettevõtja Heino Anderson, kes oma noorusaastatel  Tabiveres töötanud ja tunneb tänaseni paljusid siinseid inimesi.    

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus