Tabiveres ehitatakse asula lastele mänguväljakut

Selle asemel, et tööd mõnelt firmalt tellida, otsustati asula laste jaoks mänguväljak ise valmis teha. Vallavanem võttis appi ka oma venna ja väimehe. “Nii oli asju kõige lihtsam organiseerida,” tunnistab ta.

Et ehitusmaterjalina eelistati puitu, selleks on mitu põhjust. See on kireva plastmassdetailide kõrval märksa sõbralikum ja kodusem materjal ning odavam pealegi. “Saab sama raha eest rohkem ehitada,” leiab Aare Aunap. Nii nad siis pärast tööd kolmekesi askeldavadki, mitmed väikesed silmapaarid enamasti hoolega uudistamas. Suuremad poisid on abiks olnud ka auke kaevamas või muud jõukohast tööd tegemas. Laste rõõm ja uudishimu ongi meeste suurim tänu ja tunnustus. “Mu vend ikka ütleb, et kui lapsi ümber ei oleks, ega siis vist ei teekski,” ütleb Aare Aunap.

Laste mänguväljaku ehitamiseks on vallavanema sõnul juba aastaid kirjutatud erinevaid projekte. Sedakorda rahuldas kultuuriministeerium Tabivere valla rahataotluse. Poole vajaminevast rahast on lisanud vald. Puitmaterjal enamasti osteti ja lasti immutada. Osa materjali saadi aga sponsorluse korras osaühingult Baltic Connexions, keevitustööde, tööriistade ja muu sellisega on toetanud osaühing SAME.

Kuigi enne ehitama asumist uurisid mehed näidiseid, on ehitised siiski välja kukkunud just tegijate eneste südame ja silma järgi. Peale hakati juba augustikuus, aga põhitegevus jäi septembrisse. Praegu on tööd enam-vähem juba valmis, vaid liiva olevat veel vaja juurde tuua.

Puidust tehti ka vaheaed lasteaia poolele. Sellest naljapärast piisoniaiaks kutsutud aiast saab üsna kergesti nii alt- kui pealtpoolt teisele poole. “Ega võrkaed poleks parem olnud, kes lõhkuda tahab, lõhub seda nagunii. Ja üldse, keda me siis kaitseme. Mingit tsitadelli moodi aeda polnud ka mõtet teha. Parem olgu siis juba lihtne ronida,” leiab lasteaia juhataja Aune Sepp. Pealegi on aed ehitatud nii, et talvel saab seda lahti kruvida ja latid ära võtta, et lasteaia poolt kelguga takistamatult alla sõita saaks.

Aune Sepa sõnul olid varem nagunii poole ööni lasteaia katusealused suuremaid ja väiksemaid lapsi täis. Nüüd on vähemalt kõikidel lastel koht, kus vabalt olla saab ja kust vanematel neid ka lihtsam leida. Ka lasteaiamudilased armastavad väga uuel mänguväljakul mängida.

Vallavanem Aare Aunap tunneb aga lasteaia elu kindlasti paremini kui tavaline tabiverelane ja seda mitte ainult oma ameti ning lapsevanemaseisuse tõttu. Omal ajal on ta ju töötanud lasteaia majandusjuhatajana, aastaid on ta aga kehastanud lasteaia ja hooldekodu jõuluvana. Selle kohta ütleb lasteaia rahvas, et eks vallavanemaid tuleb ja läheb, aga jõuluvana jääb ikka.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus