?Nüüd on meil olemas koht, kus alustada piduliku lipuheiskamisega valla tähtsündmusi, ning koht, kuhu heisata sõprade lipp, kui nad meile külla tulevad,? ütles Tabivere vallavanem Aare Aunap.
Tema sõnul olid senini küll olemas lipumastid aktiivsemate külade külaplatsidel, vallakeskuses aga lipuväljak puudus.
?Luban, et hoiame meile kalleid lippe tuulte ja tormide eest nii otseses kui ka ülekantud tähenduses,? ütles Aare Aunap.
Päris kõva tuul puhus ka pidulikul lipuheiskamishetkel, ent see puhus vaid lipud kenasti lehvima. Lipud tõusid masti Enn Võrgu laulu ?Eesti lipp? saatel, mille esitas Tabivere naisansambel.
?Kuuldavasti olevat keegi juba pahandanud, et lipuväljaku rajamise asemel oleks võinud midagi praktilisemat teha, näiteks söökla ehitada,? ütles maavanem Aivar Kokk. ?Kahju, et võimalust sinimustvalget lippu masti tõmmata on hakatud juba liiga loomulikuna võtma, kuigi Eesti taasiseseisvumisest on möödunud vaid kuusteist aastat. Mul on hea meel, et Jõgevamaal on viimase kolme aasta jooksul valminud juba üle kahekümne lipuväljaku. Igaüks neist aitab meil meeles hoida, et oleme eestlased. Tabivere rahva suhtes võivad naabrid aga suisa kadedust tundma hakata: peale ilusa lipuväljaku on neil ju ka väikese paiga kohta tavatu vabaajakeskus ja võidualtar ning peatselt avatakse ka uus kõnnitee.?
Algas keeleõppeprojektist
Möödunud laupäevast eilseni Tabivere vallas viibinud Anjalankoski esindus koosnes seekord põhiliselt sealse linnateatri noortetrupi liikmetest. Sidemed Helsingist 140 km kaugusel asuva 17 000 elanikuga Anjalankoskiga sõlmusid Tabivere vallal möödunud sügisel tänu sealse Kymenlaakso rahvaülikooli projektijuhile Vine Turunenile, kes tunneb Tabivere valla kultuurijuhti Tiina Tegelmanni juba ajast, mil viimane oli Palamuse rahvamaja juhataja ning Vine ise Palamuse sõprusvallas Ikaalistes tegutseva rahvaülikooli juht. Esimesena käivitunud projekti raames käis Pertti Pänkäläinen möödunud aasta oktoobris Tabivere rahvale soome keelt õpetamas. Nüüd siis olid külas Anjalankoski linnateatri noored, kellele eile siirdusid vastukülaskäigule Maarja põhikooli näitetrupi liikmed.
Paberilinn?Anjalankoski linnateater on amatöörteater, mis on tegutsenud aastast 1978 ja millel on kolm truppi: täiskasvanute, noorte- ja lastetrupp,? ütles teatrit juhtiva sihtasutuse juhatuse esimees Antero Raanoja. ?Aastas toome me välja kolm-neli uuslavastust, mille hulgas on tavaliselt ka mõni suvine vabaõhutükk. Näitlejaid on kolme trupi peale kokku kolm-nelikümmend. Kui näitlejad on amatöörid, siis lavastajatena kasutame professionaale.?
Anjalankoski suurimateks tööandjateks on Stora Enso paberi- ja kartongivabrik. Linna on püstitatud paberitootjate mälestusmärk, mida kujutava reljeefi anjalankoskilased Tabivere vallalegi kinkisid.
?Esmajoones tahame arendada suhteid kahe valla koolide vahel, aga kindlasti hakkavad koostööd tegema ka omavalitsustöötajad,? ütles Tabivere vallavanem Aare Aunap. ?Lähitulevikus kavatsemegi vallavalitsuse esindusega ette võtta sõidu Anjalankoskisse.?
RIINA MÄGI