Tabiveres avaldatakse täna tselluloositehase vastu meelt

Täna moodustatakse Tabiveres inimkett looduskeskkonna kaitseks ja tselluloositehase vastu. Ürituse raames astuvad üles mitmed muusikud, sealhulgas Peeter Jõgioja, Tõnis Mägi, Ruslan Trochynskyi, Kristel Mägedi, Moro Big Band, Tartu bänd Superliustik ja teised, samuti ümbruskonna koorid. Kaasa aitab ka Tartu kodanikuliikumine „Emajõe elu hoieldes“ ja kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA).

Meeleavalduse tõukejõuks sai Est-For Investi tegevjuhtide Margus Kohava ja Aadu Polli kuu aja eest välja pakutud variant, et kui tartlased hiiglaslikku tselluloositehast ei taha, siis võidakse see ehitada ka pisut kaugemale, Tabiverre. Uue võimaluse väljapakkumise järel koondusid kohalikud kiiresti ühenduseks „Tabivere ei luba!“ ning asusid organiseerima avalikkusele selget signaali edastavat meeleavaldust, millega antakse teada, et tabiverelased keelduvad kaasa aitamast looduskeskkonna kahjustamisele, mida tehase käivitamine ja töös hoidmine põhjustaksid.

Meeleavalduse korraldajad kutsuvad kõiki looduskeskkonnast hoolivaid eestlasi üritust toetama. Sündmuse eestvedajate sõnul pole tähtis, kas elatakse Eestis või mõnes välisriigis, oluline on eelkõige see, et hoolitakse terve loodusega kodupaigast ning jätkusuutlikust mõtteviisist. Seepärast kutsuvad tabiverelased appi inimesi üle kogu maailma inimesi.  Kaasaelajate palutakse moodustada perede ning sõpradega kett jalgrattateele või tee äärde ükskõik kus Eesti või maailma otsas ning postitada fotod kogunemistest Instagramis või mujal märgisega #tabivereeiluba või #eitselluloositehasele.

Inimketis osalemiseks hakatakse kogunema kell 18.30 ning ketti võetakse jalgrattateel nii Tartu kui ka Jõgeva suunas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus