Tabivere vallas Kassema külas avati möödunud reedel vastvalminud külalava

Lava rajati Mägiste kinnistule, kus paiknevad ka keeleteadlase Julius Mägiste mälestuskivi ja Kassema külamaja. Kohal, kus nüüd seisab lava, olid külavanem Rein Selgise sõnul varem vana sepikoja varemed. Lava otsustati püstitada selleks, et külaüritustele kutsutavatel artistidel parem esineda oleks. “Sel aastal meil uut lava võib-olla veel kasutada ei õnnestu, sest põhiüritused on ära toimunud, ent järgmisel aastal on meil rajatisest kindlasti palju rõõmu. Üks kindel sündmus, mis meil külaplatsil alati toimub, on jaanipidu,” sõnas Rein Selgis.

Külalava ehitusele kaasaaitamise eest on Kassema külarahvas tänulik Riigikogu liikmele Aivar Kokale: tänu temale saadi osa parlamendisaadikute käsutuses olevast nn katuserahast.

“Aivar Kokk käis juba paar aastat tagasi meil külas ja lubas meid võimaluse korral tulevikus toetada. Nüüd siis avanes selleks hea võimalus,” sõnas Rein Selgis.

Aivar Kokk omakorda kiitis Kassema küla rahvast, kes tema meelest toetust igati väärt.

“Kassema on küll väike küla, ent seal on tugev koostöövaim,” ütles Riigikogu liige.

Uue külalava avamislindi lõikas koos Aivar Koka ja Rein Selgisega läbi Kassema vanim elanik Helju Kuusik, kes 89 eluaastale vaatamata väga tegus ja nooruslik. Uue külalava esimeseks esinejaks oli kohalik noor pillimees Kaarel Kristofer Kerge.        

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus