Tabivere vallal täitus veerand sajandit

Laupäeval peeti Tabivere rahvamajas valla 25. sünnipäeva. Pidu algas teemakohase laulumänguga, mille teksti oli kirjutanud Erlend Kollom ning lavastas Jaanus Järs. Kandev osa oli tantsude ja lauludega leidlikult tervikuks põimitud etenduses Maarja-Magdaleena segakooril, kuid kaasatud olid ka mees- ja naisansambel, Tabivere kooli lastekoor, huvikooli laulu- ja tantsustuudio õpilased, laulustuudio ja Maarja-Magdaleena ansambli juhendaja Kadri Savva-Tatrik, Ave Lääne juhendatav rahvatantsutrupp Torbikud Tartust ja veel mitmed lauljad ja pillimehed.

Laulumängu tegevus toimub segakoori proovi ajal, kus lavastaja (Jaanus Järs) võtab nõuks valmistada valla sünnipäevaks ette suurejooneline etendus “Kalevipoja” teemadel. Justkui poolkogemata sünnib aga kompositsioon lauludest, tantsudest ja pillilugudest, mille sisu lustlik ja pisut irooniline, finaal aga tõsine ja ülev.

Kontsertaktuse sõnavõttudes ei puudunud seekord ka minoorsed noodid: sellist pidu peeti ju ilmselgelt viimast korda. Teatavasti on omavalitsuste liitumine viimasel ajal juba igapäevateema ja küllap viiakse aastaid plaanis olnud aktsioon peagi ka lõpule. See teadmine tekitab loomulikult mõningast ebakindlust ja sünnitab kahtlusi – ka lahtisi otsi on siiski veel väga palju.

Samas kinnitasid õnnitluskõnes nii pragune maavanem Viktor Svjatõšev, eelmine maavanem ja praegune riigikogulane Aivar Kokk kui mitmed teised õnnitlejad-tervitajad, et olgu haldusjaotus tulevikus milline tahes, inimesed, nende tehtud ja plaanis olevad tööd, nende kodu ja kogukond koos traditsioonide ja tõekspidamistega jäävad.

Loomulikult ei puudunud nii tähtsal peol sünnipäevatort, ilutulestik ega hilisööni kestnud tantsupidu.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus