Tabivere valla V talimängud finišis

Kuigi mitmel varasemal aastal just jaanuari teine pool ja veebruari algus ilma poolest vesiseks minema on kippunud, pole see jahutanud Tabivere valla spordirahva indu. Talimänge on Tabivere Rahvaspordiklubi  juba mitmel aastal kolmeetapilisena läbi viidud ja osalejatepuudust pole kogetud.

 Suusatamine asendati küll 2008. aastal sõudeergomeetril jõukatsumisega,  kuid juba eelmisel aastal läks hästi — just suusaajaks tuli lumi maha.

Tänavusi talimänge alustati 9. jaanuaril, kui Tabivere Gümnaasiumi võimlas võisteldi kabes, lauatennises ja sisekergejõustikus. Kirja oli end pannud 13 võistkonda: Tabivere Gümnaasium ja alevik, kohaliku päästekomando, jalgratturite, vallavalitsuse ja Äksi Puhkemaja esindus, Juula, Koogi, Maarja-Magdaleena ja Kassema küla, OÜ Same, Mayeri Industries AS ja OÜ Baltic Connexions. Viimatinimetatu andis küll paljude alade puhul loobumisvõidu, kuid lõi kaasa seal, kus võimalik. Oli teisigi võistkondi, kes mõnel võistlusel osalemast loobusid, kuid endale rohkem sobival alal kaasa tegid, kuigi võiduvõimalused sel kombel kahanesid. Me kõik ju teame, et võidust olulisem on osavõtt, eriti tervisespordi puhul.

Esimesel etapil, mis 9. jaanuaril Tabivere Gümnaasiumis toimus,  võisteldi kabes, lauatennises ja mitmel alal sisekergejõustikus. 30. jaanuaril Maarja põhikoolis läbi viidud II etapil oli kavas koroona,  laskmine ja paarisvõrkpall.

Kolmas ja viimane jõukatsumine toimus 13. veebruaril Tabiveres, kus võisteldi suusatamises, meeste paariskorvpallis, naiste sulgpallis  ja  mälumängus.

Just sellest viimasest alast on kujunenud talviste suurvõistluste finaal. Ja et rebimine mitme võistkonna vahel üsna tasavägine, lahvatavad lõkkele kiredki. 

41 punkti 60 võimalikust nuputas välja  OÜ Same au kaitsnud perekond Trink — Viktor, Maila ja nende noorim poeg Kristjan. Saavutati tõeliselt tubli kolmas koht. Esimese ja teise koha väljaselgitamine kujunes aga dramaatiliseks: 44 punkti sai põhimängus kirja nii Tabivere aleviku kui Kassema küla võistkond. Lõpliku paremusjärjestuse selgitas lisaküsimus ja sedagi üle noatera. Mälumängu võitjaks tuli Kassema küla, teisele kohale jäi Tabivere alevik. Otsustati, et järgmisel aastal saavad eriolukorras määravaks sporditeemaliste küsimuste eest kogutud punktid. Et aga mälumäng Tabiveres populaarne ja au sees on, seda kinnitas fakt, et võistkonda mitte mahtunud noored omaette “pundi” moodustasid  ning Isehakanute nime all lihtsalt oma huvist kaasa lõid.

Tabivere valla V talimängud võitis 84 punktiga jalgratturite võistkond. Teise koha saavutas  Tabivere Gümnaasium 79 punktiga ja väga napilt jäi neist maha Juula küla, kes 78 punkti välja võistles.

Individuaalselt autasustati iga  ala kolme paremat mees- ja naisvõistlejat talimängude medaliga, välja arvatud sisekergejõustikus, kus igas vanuseklassis oli kavas kolm ala. Seal anti medal ainult ala võitjatele, teiseks ja kolmandaks tulnud said diplomi. Ala võitnud võistkond sai karika,  II ja III koht diplomi. Ka üldarvestuses said kolm paremat võistkonda karika.

„Kokku võisteldi 10 spordialal, millest läksid üldparemusjärjestuse selgitamisel arvesse kaheksa parema spordiala kohapunktid.

Mängudel osales I etapil 84, teisel etapil 97 ja III etapil 89  võistlejat. Osaluskordi  oli alade peale kokku  403,” tegi talimängude peakohtunik, valla rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg mängudest ka arvude keeles lühikokkuvõtte.

Olulist spordisündmust toetasid Tabivere vald ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

Kõik osalejad, nende saavutused ja alade kohtunikud on kirjas ja pingereatabelid kõigile näha Tabivere Rahvaspordiklubi kodulehel aadressil sport.tabivere.net.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus