Tabivere valla päevad kulmineeruvad Äksi kihelkonnapäevaga

Juuni viimane päev ja uue kuu algus mööduvad Tabivere vallas suure peo tähe all – toimuvad valla päevad ja Äksi kihelkonnapäev.


Mõlemaid kultuurisündmusi võib juba traditsioonilisteks nimetada, Äksi kihelkonnapäeva vastu, mis saavad Tartu vallaga mestis teoks juba 25. korda, Tabivere valla päevad siiski ei saa.

Vallapäevade peakorraldajad on Tabivere rahvamaja juhataja Triinu Täpsi ja vallavanem Tarmo Raudsepp.

Sündmuse juhatab reedel, 30. juunil sisse Juula külas tegutsev MTÜ Loomemõis. Sealne rahvas ootab alates keskpäevast kõiki huvilisi tutvuma oma poolelioleva kohvikuhoonega. Saab uudistada ehitist, esitada asjaosalistele küsimusi, aga juba on võimalik osta ka kohvi ja teed ning tervislikke suupisteid.

Samas algavad õhtupoolikul töötoad, kus peateemaks turvaline ruum. Seal osalemine on kõigile tasuta.

Praktiliselt kogu päeva ehk kella 13-19 ootab päästeteenistuse Tabivere komando kõiki huvilisi oma valdusi ja tööd uudistama, kella 13-14 viib Kaido Kriit Tormi külas asuval BMX-rajal läbi rattasõidu õpitoa.

Kell 16 on Tabivere noortekeskuse kord: nemad organiseerivad Tunni Tuntud Tegijaga. Samal ajal alustavad põhikoolis oma tegemiste tutvustamist Tabivere Nobenäpud, kes avavad seal mõneks tunniks ka kohviku.

Õhtul saab kooli kõrval pargis discgolfi mängida ja päeva programmi lõpetab kell 19 Tabivere harrastusteater, kes mängib rahvamajas näidendit “Proovˮ.

Laupäeval, 1. juulil kandub sündmuse raskuspunkt Maarja-Magdaleenasse. Kell 15 algab sealses rahvamajas Väägvere külateatri etendus “Valede ahelasˮ, õhtul kell 7 aga puhkealal suvepidu, mida veab ja ohjab MEELIS-BAND.

Pühapäeval kell 11 algab Äksi kirikus jumalateenistus. XXV Äksi kihelkonnapäevad ja Tabivere valla päevade finaal kuulutatakse samas kirikuplatsil ametlikult alanuks kell 13. Tehakse teatavaks Tabivere valla kauni kodu konkursi võitjad ja ka selfimängu paremad.

Kolm päeva kestnud fotojahi “Tunne oma koduvalda – Tabivere valla selfiˮ idee autor on Triinu Täpsi.

“Selfi on praegu populaarne ja tahtsime selle siduda Tabivere valla huvitavate paikadega. Võistluse objektideks on mälestuskivid, asutused, vaatamisväärsused ja vallapäevade raames toimuvad ettevõtmised. Mõned ülesanded on ka n-ö trikiga. Valikus on 20 kohta, auhinnaloosis osalemiseks peab läbima vähemalt kümme. Need, kes läbivad kõik 20 kohta, osalevad topeltloosis,” kergitas Triinu uudselt mängult pisut saladuseloori.

Kolme päeva jooksul toimuva võistluse info avaldatakse tema sõnul 29. juuni õhtul netis nii Tabivere valla kui rahvamaja koduleheküljel.

Äksis kantakse pühapäeval ette ka omapärane näitemäng, kus löövad kaasa hobused ja mille on kokku pannud Elvi Teppan.

Lastel on eriti hea päev, sest poniga sõita, näomaalingut tellida ja batuudil hüpata saab tasuta.

Pärastlõunase aja sisustavad kiikinguvõistlus “Äksi Võllˮ, pika traditsiooniga kiviviskevõistlus “Äksi Ässˮ ja loomulikult ka vana hea toiduga mängimine ehk munaviskevõistlus.

Õhtusel tantsupeol teevad muusikat Eesti Gun ja Anne Loho.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus