Tabivere valla külade päeva traditsiooni jätkab Maarja

Kella viieks õhtul oli kogunenud sadakond Juula, Tabivere, Otslava, Koogi ja teistest Tabivere valla küladest pärit pidulised värskelt valmis saanud küla platsile. Juula külavanema ja ühtlasi ka ürituse peakorraldaja Eneli Kaasiku sõnul vedeles platsil enne selle korrastamist kõikjal vanametalli.

?Tänu tublidele ja aktiivsetele külaelanikele oleme saavutanud selle, mis meil täna on,? kinnitas ta.

Et Juula küla arengus võimalikult palju ära teha, on loodud küla arengukava, mittetulundusühing ja kroonika. Külaelanike tahe oma küla edendamises on suur, 70 protsenti Juula külas elavatest täiskasvanutest kuuluvad küla nõukokku.

Juula külal oma lipp ja logo

Juula küla on saanud lipu koos logoga. Lipp tõusis 31. juulil esmakordselt kirikuõpetaja Annika Siipose õnnistamisega küla lipuvardasse.

Päevakava oli tihe: külas oli Maarja segakoor ja Maarja memmed tantsurühmast ?Maarjahein?. Tantsumemmed näitasid oma nooruslikust ja esitasid publikule väga meeldinud diskoloo. Tabivere muusikakooli noored kasvandikud esitlesid koos juhendajatega oma versiooni muusikalist ?Nukitsamees?. Muusikali esitlus oli haarav. 7-aastase Marguse arvates oli kõige põnevam vanamoor, eelkõige tema huvitava kostüümi tõttu.

Muusikat jätkus terveks õhtuks. Lehtlas oli võimalik nautida vendade Jaani ja Mihkel Reino akordionimängu.

Eksootilist hõngu lisasid kõhutantsijad Tartust. Vaieldamatult publiku lemmikesineja tiitli pälvinud tantsijad rõõmustasid publikut oma esinemisega kahel korral.

Peotuju sees, järgnesid lõbusad sportlikud küladevahelised võistlused. Võistleja kandis peas kelmikat päkapikumütsi ja jooksis vett täis kulpi tühjendama plasttopsi.

Merisiga ja kutsikas leidsid uue kodu

Ka kõige pisematele jätkus tegevust küllaga. Toimusid teate-ja joonistusvõistlused. Laste jaoks oli suurimaks tunnustuseks, et kõik tööd pandi näitusele. Ja loomulikult said parimad auhinnad.

Peale päikseloojangut toimus oksjon. Kõige põnevamateks oksjoniartikliteks olid laste arvates loomad: merisiga müüdi vaid 25 krooniga ja emastest kutsikatest üks leidis endale uue kodu.

Veel enne vägevat tantsuõhtut teatas külavanem Eneli Kaasik järgmise aasta küla päeva korraldaja, selleks on Maarja. Anti üle ka rändkarikas ja karp Kalevi assortiid.

Pärast väsitavat päeva kell pool kümme pakkus tantsumuusikat bänd ?50/50?. Ansambel ei olnud rahva jalgugi soojaks tantsitanud, kui tuli üle järve väsinud metsahaldjas, kes peo laiali ajas, sest tahtis magada.

AIGI PUUSEPP

blog comments powered by Disqus