Tabivere vald Tallinna linna vastu

Uuel aastal alustas Tallinna TV mälumängusarja “Kes seljatab Tallinna?”. Kord nädalas eetrisse jõudvas saates  kohtub mõtlemislaudade taga üks pealinna linnaosa, üks väikelinn ja üks vald.

Läinud aasta lõpul tuli osalema kutsuv elektronkiri ka Tabivere valda. Saate produtsendi Tiia Laasi sõnul ei saadetud kutset küll kõikidele valdadele ja väikelinnadele, sest neid on meil ju teatavasti märksa rohkem kui Tallinna linnaosi, vaid  peeti silmas eelkõige neid omavalitsusi, kus mälumänguga aktiivselt tegeldud. Nii jäi saatetegijatele silma ka Tabivere.  

Tundmatus kohas vette

Kilvameeskond sai Tabiverel kähku komplekteeritud, valla au olid nõus kaitsma minema Erlend Kollom, Rein Annuk ja Ülo Nõlvak. Osalevast omavalitsusest olid  saatesse esinema oodatud ka lauljad ja pillimehed, kusjuures eelistati väiksemat kollektiivi. Siingi polnud tarvis pikalt mõelda: kes Tabivere kultuurieluga vähegi kursis, see teab, et kohaliku muusikakooli õpilased Artur Aunap ja Rauno Koorts on valmis vajadusel mistahes pillil ja igale seltskonnale musitseerima. Rauno võttis pealinna kaasa kitarri, suupilli ja lauluhääle. Artur, kel häälemurdmine alles pooleli, piirdus seekord kontrabassiga.

Üks väike aga siiski loo juures oli, mis pikal teel pealinna veidi murelikuks tegi. Hea olnuks ühtegi seljatamise-saadet enne oma lindistust näha, et teaks, kes, kus ja kuidas. Aga et Tallinna TV kanali number on 14 ja seda ei näe oma telekast igaüks, olid just mälumängijad selle koha pealt tumedad kui tökatipudel. Pillipoisid olid seevastu asjaga enam-vähem kursis ja üritasid täismehi  kerge rambipalavikuga nakatada.

Niipalju oli meilivahetusest teada, et vastasteks on Tabiverele Tallinna Nõmme linnaosa ja Põlva linn. Nõmme kohta luureandmed puudusid, Põlva võistkond on aga mälumänguritele vana tuttav, kellelt enamasti kaela saadud.  

Lahe ja kodune

Kui Solarise keskuse neljandal korrusel asuvasse stuudiosse  jõuti, selgus, et rambipalavikuks küll põhjust pole. Nii saate  produtsent Tiia Laas, saatejuht Artur Raidmets kui žüriisse kuulunud Sirje Puura, Hardo Aasmäe ja Linnar Priimägi oskasid luua sundimatu õhkkonna.

Noored muusikudki tunnistasid, et selleks ajaks, kui nende etteaste linti võeti, oli esialgne närvikõdi üle minna jõudnud.

Enne salvestuse algust ja selle käiguski võis lisaboonusena kogeda, kuidas sünnivad lõigud klipikogumisse “Saatevigad”.

Ja kui lõpuks niikaugele jõuti, et mälumängu esimene küsimus kõlas ja salvestati, oli saatejuhil põhjust vihjata, et küllap on vastusesõna täna juba mitmel osalisel kui mitte keelel, siis mõttes olnud…

Et aga saade juba homme õhtul eetris on, pole siinkohal tark tegu ei seda ega järgmisi küsimusi-vastuseid avalikkuse ette tuua. Ja saladuseks jäägu seegi, kuidas meie maakonna esindusel lõppkokkuvõttes läks. Niipalju vaid, et saatetegijate ja žürii kinnitusel oli sarja neljas mäng tempokaim, tasavägiseim ja isegi humoorikaim kõigist varem eetris olnuist. Ei puudunud üllatusedki.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus