Tabivere Vaba Aja Keskus on ennast õigustanud

Kui Tabiverre hakati Vaba Aja Keskust ehitama, kuulutas vallavalitsus konkursi majale haldaja leidmiseks. Kalev Raudsepp, kes piirkonda hästi tunneb ja ka ise omavalitsusjuhina töötanud on, arvas, et kõige mõistlikum oleks leida haldaja väljastpoolt valda, näiteks Tartust või Tallinnast.

“Mõtlesin, et sel juhul on loota uut vaatenurka ja samuti investeeringuid. Konkursile, mille tingimused koguni mitu korda teatavaks tehti, ei laekunud aga ühtegi pakkumist. Võimalik, et vastavale valdkonnale spetsialiseerunud firmad pidasid Tabivere alevikku ja selle ümbrust äritegevuse arendamiseks liiga väikeseks. Tekkinud olukorras otsustas Äksi Puhkemaja riski endale võtta ja Vaba Aja Keskuse haldamiseks omavalitsusega lepingu sõlmida,” rääkis Raudsepp. Vaba Aja Keskuse haldusjuhina hakkas tööle Terje Vikat.

Kõige paremini müüb saunateenus

Vabaajakeskuses on baar, saunakompleks solaariumi ja infrapunasaunaga, mida kutsume MINI-SPAKS, samuti töötavad majas maniküürija ja juuksur. “Eriti aktiivselt kasutavad inimesed saunateenust,” märkis Kalev Raudsepp.

Vaba aja keskuses asub ka bowlingurada, mis asutuse maapiirkonnas lausa ainulaadseks muudab. “Bowling on kindlasti atraktiivne ja kliente ligi tõmbav, kuid kõige rohkem raha sealt meile ei laeku. Tegelikult on bowling kõige raskemini plussi minev projekt. Tagasihoidlikku huvi põhjustab ka asjaolu, et kui mujal on bowling vähemalt kuue rajaga, siis Tabiveres kõigest kahe rajaga” rääkis Kalev Raudsepp.

Kindlad kalkulatsioonid ja perspektiivid

Raudsepa sõnul on välja arvestatud käibe maht, millest allpool keskuse majandamine ennast ei õigusta. “Niisuguseks summaks on 115 000 krooni kuus, mis võimaldab maksta töötajatele palgad ja tasuda kommunaalmaksed ning maja eest mõistlikku renti maksta ning ühtlasi 10 kuni 15 protsendilise kasumi saada,” ütles Äksi Puhkemaja OÜ juhataja.

“Kõige suuremat tulu saame tavaliselt ikka suuremate meelelahutus- ja kultuuriürituste korraldamisest. Selles suhtes on tõhus koostöö Tabivere valla kultuurijuhi Tiina Tegelmanniga, kes koordineerib samas hoones töötava Tabivere rahvamaja tööd. Rahvamaja avaras ja moodsa sisustusega saalis toimuvate ürituste külastajatele saab oma teenuseid, näiteks toitlustamist pakkuda ka vaba aja keskus. Koos tegutsedes võidame majanduslikult kindlasti rohkem. “Tiina Tegelmann mõistab, et kultuuriüritused on ka ärilised ettevõtmised,” kiitis firmajuht Raudsepp valla kultuurielu eestvedajat. Ettevõtja hinnangul hakkavad Tabivere Vaba Aja Keskust järkjärgult sagedamini lisaks kohalikele külastama ka inimesed kaugemalt. Ta arvab, et juba praegu moodustavad omakandi inimesed alla poole klientidest.

Kalev Raudsepp nimetab oluliseks ka vaba aja keskuse kasvatuslikku rolli. “Tavalisse rahvamajja ei tule peaaegu mitte kunagi probleemne noor, olgu siis liiga ulakas poiss või ülearu lõbus tüdruk. Meil pakutavate vaba aja veetmise viiside vastu tunnevad aga huvi ka sellised noored. Nii saab neid tagasi tuua ka normaalsesse ühiskonda, kuigi nende käitumisraskused ka meile vahel muret põhjustavad.”

Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember märkis: “Kui Vaba Aja Keskust ehitama hakkasime, oli meil plaanis rajada mitmete funktsioonidega asutus. Nüüd võib öelda, et keskust haldav ettevõte on esimesel tegevusaastal teinud omalt poolt kõik edukaks majandamiseks. Mõistagi on aga teretulnud aktiivne müügitöö keskuse teenuste tutvustamiseks ja ka uued ideed.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus