Tabivere talimängud seekord lumega

Nädal enne vabariigi sünnipäeva jõudsid Tabiveres finišisse traditsioonilised talimängud, mida siinne rahvaspordiklubi korraldas 13. korda. Kuigi järjekorranumbriks sattus tänavu olema kuraditosin, ei toonud see midagi negatiivset kaasa, pigem vastupidi: üle mitme aasta soostus talimängudeks maha sadama ja paika jääma  lumi! Nii ei tulnud seekord suusatamist ja tõukekelgutamist mõne saalialaga asendada, nagu nii mitmelgi aastal juhtunud on.

Võistlused viidi läbi kolmes etapis. Seekord tuli neid aga esimest korda nimetada mitte Tabivere valla, vaid Tartu valla Tabivere piirkonna mängudeks. See asjaolu ei kahandanud muidugi põrmugi osalejate aktiivsust – võistkondi oli 13. Alasid oli kokku kümme:  kergejõustik, noolevise,  tõukekelgutamine, suusatamine, laskmine, mälumäng, koroona, kabe, paarisvõrkpall ja lauatennis.

„Kõige rohkem oli võistlejaid kolmel etapil väljas Tabivere põhikoolil – 29. Järgnesid Loomemõis MTÜ 21 ning Maarja-Magdaleena küla võistkond 15 osalejaga,” rääkis talimängude peakorraldaja, Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg.

Kaks aktiivsemat võistkonda jõudsid lõpparvestuses ka esikolmikusse. Esikoha sai Tabivere põhikool 112 punktiga, teiseks tuli Loomemõis MTÜ 94 punktiga ning neist jäi vaid punkti võrra maha uue ehk Tartu valla volikogu võistkond.

Loomulikult on plaanis nii populaarse ja osalejaterohke rahvaspordisündmuse traditsiooni jätkata, kuid hiljuti moodustunud Tartu valla juhtkonna ettepanekul kaasatakse järgmistele talimängudele kogu  uus ja suur vald.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus